Lazer İle Ben Aldırma

Lazer İle Ben Aldırma

Birçoğumuz ameliyata olan önyargımızdan mı bilinmez bu tür şikayetleri organik bitkilerden çözme önceliğimiz olmaktadır. Fakat bitkiler ben üzerine işe yaramadığından lazerde bu soruna kesin sonuç verdiğinden lazerle ben aldırma operasyonu yaygındır.

İçerisinde zararlı ışınları barındırmayan lazer, özellikle vücudumuzda koyu tonlara sahip hücrelere etki eder.Benin olduğu bölgede 120 santigrat derece civarı sıcaklığa ulaşacak bir ısı verir . Koyu renklere sahip hücrelerimi bu ısıyı daha çok çekeceğinden direk tahribata uğrayıp yok olmakta ve cildimiz onlar yerine daha açık hücrelerce kaplanmaktadır.

Hepimizin bu konuda aklını kurcalayan en çok merak edilen konulardan birisi ise bu lazer ile ben aldırma yöntemin zararının olup olmayacağı ve zararlı olsa bile ne dereceye kadar vücuda etki edeceğidir.Bu operasyonun kanserleşme yapıp yapmayacağı da ayrı bir soru işareti.Ancak günümüzde kanserleşme riski ortadan kaldırılıp çözüm imkanı sunuluyor. Zarar verecek ışınlar kullanılmıyor ve genel olarak cildimizdeki benlerin dışında doğuştan gelen damar genleri olarak bilinen genler içinde kullanılır bu yöntem. Aynı zamanda bu yöntemi kullanmanın sağlığımız üzerine bir zararı bulunmamaktadır.

Nevüs olarak da bilinen halk arasında adı ben olan izler bilindiği üzere vücudun hemen her bölgesinde gözlenebilir.Genellikle de kadınların yüz ve ağız çevresinde daha çok gözleniyor. Hamile olan kadınlarda gözle görülür derecede artış gösteren ve büyüyen benler bir yerden sonra dış görünüş olarak rahatsız edecek düzeye gelmektedir.Özellikle yüz çevresinde olan benler alınırken herhangi bir iz bırakmayacak şekilde alınmalıdır.Bu yüzden size güzel bir haberimiz var.Lazerle alınan benler bu gibi yerlerde herhangi bir leke yada iz bırakmıyor.Elbette bunu vücudun her bölgesindeki benler için söyleyemeyiz.

Lazer vücudumuzdaki benlerin çoğuna çözüm olsa da hepsine olmamaktadır. Bunun için farklı yöntemlerde mevcuttur. Örneğin Radyofrekans yönteminde elektrik ve ısı enerjisini iğne ucunda toplayıp benin olduğu yere tek seferde uygulanır ve konu hakkında uzman  olan hekimler tarafından benin olduğu yere değdirilerek uygulanabilir. Tahribat riski vardır fakat kullanıldığında herhangi bir leke yada iz bırakmayacak bir yöntem olarak kullanılabilir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.