Makyaj Aynası Nasıl Seçilir ?

Makyaj Aynası Nasıl Seçilir ?

İyi aydınlatılmış makyaj aynasına sahip olmak hiç şüphesiz ki her kadının göz önünde bulundurması gereken önemli şeylerden biridir. Makyajını düzgün bir şekilde isteğine göre yapmasına yardımcı olabilecek bir makyaj aynası bulabilmek oldukça zordur. Piyasadaki farklı seçeneklerin bolluğu ile en iyisini seçmek oldukça zordur. Makyaj malzemelerini doğru bir şeklide uygularsak kusursuz bir görüntü elde ederiz. Bu uygulama için makyaj aynaları bize yardımcı olur. Makyaj aynamızı seçerken seyyar olup olmayacağına karar vermeliyiz. Bir makyaj masamız yoksa seyyar bir makyaj aynası daha kullanışlı olur. Ayna seçimi gerçekleştirilirken masa ile bütün halinde olan üniteler tercih edilebileceği gibi, masadan bağımsız bir ayna da masa üzerine yerleştirilebilir ya da duvara monte edilebilir. Özellikle makyaj masası olarak nitelendirilmiş mobilyalar arasından seçim yapılabilir ya da çalışma masası, şifonyer gibi farklı ürünler makyaj masası işlevi görecek biçimde düzenlenebilir. En iyi size en uygun makyaj aynasını nasıl alacağınızla ilgili ipuçları ve püf noktaları olan bir yazı hazırladık.

İyi Işıklandırılmış Makyaj Aynasının Faydaları

İçindekiler

Muhtemelen merak ediyorsunuz: Neden sadece normal bir aynayı kullanabildiğimde veya piyasada ilk bulacağımı seçtiğimde değişen ne olacak? Doğru ışıklı makyaj aynasının size birçok yararı olacak.

makyaj-aynasi

Makyaj Aynası Odanıza Stil ve Büyü Katıyor

 Işıklı makyaj aynası, birçoğu banyolarda veya makyaj odalarında muhteşem görünen, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok boyut ve tasarımda gelir. Odanızın daha muhteşem görünmesini sağlar ve eklediğiniz odaya daha fazla stil katar. Bu gibi aynaların, herhangi bir odaya bir dokunuş kattığını ve aynı zamanda gerektiğinde ışık ekleyebileceğini unutmayalım.

Makyaj Aynası Çok Yönlü ve Birçok Güzellik Rutininde Kullanılabilir

Işıklı makyaj aynasının sadece makyaj uygulamak veya görünüşünüzü kontrol etmek için olmadığını biliyor muydunuz? Ayrıca cilt bakımı rutinleriniz, yüzünüze vücudunuza temaslarınızı doğru bir şekilde yapabilmek, kaşarınızı ve yüzünüzü ve tüm sorunları gidermek için ayrıntılı bir görünürlük elde etmek, detaylarını görebilmek için harikadır. Yani çok yönlü kullanıabilir.

kucuk-makyaj-aynasi

Makyaj Aynası ile Makyajı Daha İyi Uygulayın

Bu muhtemelen hepimizin ışıklı bir makyaj aynasına para vermemizin temel sebeplerinden biridir. Parlak ışıklar ve daha fazla görünürlük sayesinde, gölgeleri ortadan kaldıracak daha iyi aydınlatmaya sahip olacaksınız, bu da makyajınızı uygulama şeklinizi etkileyecektir. Ayrıca, ışık ve büyütme seviyelerini sundukları için, makyajınızı kolayca uygulayabilir ve detaylara odaklanabilir, görünümünüzü tamamlayabilir ve muhteşem görünebilirsiniz!

Makyaj Aynası ile Daha iyi görünürlük

Şimdi, ışık sayesinde kim daha iyi görünürlük sunan bir aynaya sahip olmak istemez ki? Işıklı makyaj aynası sadece parlak ışıklar sunmakla kalmaz, aynı zamanda görünüşünüzü kontrol ederken ve düzeltilmesi gereken lekeler veya makyaj kalıntıları varsa daha iyi ve net bir görünüm sunan çeşitli büyütme seviyeleri sunar. Aynalara ve mücadeleye boyun eğmene gerek yok!

ayna-isikli-makyaj

En İyi Işıklı Makyaj Aynası Nasıl Seçilir

Size En Uygun Aynayı Seçmek

Şimdi, dikkate almanız gereken ilk şey aynanın genel tarzı ve tasarımı. Dikkat etmeniz gereken çok çeşitli stiller var. Bu, içine koyduğunuz odanın genel titreşimi ile aynı hizada olması gereken bir şeydir. Elbette aynanın işlevselliğini ve faydasını da göz önünde bulundurmalısınız. Bu söylenirken, şekli ve aynanın genel çekiciliği, tüm iç mekanı tamamlayacak bir şeydir ve bu kesinlikle dikkate almanız gereken bir şeydir.

Doğru Büyütmeyi Seçmek

 Bu, dikkate almanız gereken en önemli teknik hususlardan biridir. Makyaj aynalarındaki en popüler büyütme 8x ve 5x civarındadır, bu bir kılavuzdan başka bir şey değildir.

Bir kez daha, düzeltici lensler olmadan görebildiğiniz gibi, ayrıntı için kendi isteğinizi karşılayacak bir seviye seçmeniz kesinlikle en iyisidir. Dikkate almak istediğiniz bir şey, gözlük veya kontakt lens kullanıyorsanız, uygun büyütmenin size yardımcı olabileceğidir. Bu hesaba katmanız gereken bir şey.

makyaj-aynasi-isikli-model

Doğru Işık Kaynağını Seçmek

 Aydınlatma, mükemmel olmayan bir şey olmamalıdır. Makyajınızı daha karanlık bir alanda kullanmak istemezsiniz – bu kesin. Ve en iyi aydınlatılmış makyaj aynalarına baktığımız gerçeği göz önüne alındığında, bu konuda hiçbir taviz verilmemelidir. Her şeyin mükemmel bir şekilde kullanıldığından emin olun.

En iyi aydınlatılmış makyaj aynalarına gelince, aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç ışık türü vardır ve yanlarına monte edilmiş ampullere sahip aynaların yanı sıra halo lambaları da içerir. Bu, genellikle söz konusu olduğunda kişisel tercihlerden başka bir şey değil, sizi rahatsız etmesi gereken bir şey değil.

isiklimakyaj-aynasi

Montaj Türleri

Masa üstü makyaj aynası mı istiyorsunuz yoksa duvara monteli mi istiyorsunuz? Çoğu durumda, bu, çalışmak zorunda olduğunuz alana bağlı olacaktır.

Makyajınızı makyaj masasında yaparsanız, muhtemelen masa üstü bir tarza sahip olursunuz. Ancak, eğer tezgah yüzeyiniz yeterli değilse ve harika bir ışıklı ayna almak istiyorsanız, kolayca duvara monte edebilirsiniz.

isikli-makyaj-ayna
Makyaj Aynası İşlevsellikler

Şimdi, göz önünde bulundurmanız gereken en kritik şeyin aynanın genel işlevselliği olduğunu anlamak önemlidir. Diğerlerinden uzaklaştırma yaparken, taraflardan birinin genellikle yakınlaştırma yaptığını göz önünde bulundurmalısınız. Genellikle, bir taraf sizin için daha uygun büyütme oranına sahip olmayacaktır. Seyyar aynalar çok küçük olmamalıdır. Bir tarafı normal görüntü yansıtıcı, öbür tarafı ise mercekli olmalıdır. Çerçevesi çok canlı renklerden oluşmamalı ve açık renkler tercih edilmelidir. Canlı renkler ışığın farklı yansıyarak makyajı uygulandığından daha farklı görülmesine yol açar ve bizi uygulama konusunda yanıltır. Bir makyaj masasına sahipsek üzerine sabit bir ayna seçebiliriz. Çoğu makyaj masasının aynası takım olarak satılmakla birlikte renk ve boyut seçeneği de sağlayabilir. Seçim şansına sahipsek çok geniş olmayan, üst kısmı boyumuzun en az birkaç karış üzerini aşacak şekilde bitecek kadar uzun ve çerçevesi açık renk bir mobilyadan oluşan bir ayna seçmeliyiz. Gözlük kullanıyorsak; göz makyajı sırasında gözlük kullanamayacağımız için aynamızın birkaç santimetrelik bir alanı mutlaka mercek özelliğine sahip olmalıdır. Böylece gözlüksüz de rahatça ve kusursuz bir makyaj yapabiliriz. Makyaj masamızın pencereye göre konumu da önemlidir. Pencerenin karşısındaki aynalar; ışığı en az seviyede yansıtması için mercek eğimi aşağı doğru olan özel aynalardan seçilmelidir. Alt tabanının masaya temas etmemesi; makyaj malzemelerinin aynaya zarar vermesini engelleyerek uzun ömürlü kullanım sağlar.

isikli-makyajaynasi
makyaj-aynasi-isikli
makyaj-aynali-masa
makyajaynasi
makyaj-aynasi-
makyaj-aynasi-1-
makyaj-aynasi-isikli
makyaj-aynasi-kucuk
makyaj-aynasi-model
nasil-makyaj-aynasi
odaicinmakyajaynasi
Make-up-Mirros

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Sudenaz dedi ki:

    Güzel makyaj aynaları.
    İçinde hem kullanışlı yer kaplamayan ışıklı olanlar var. daha ne olsun

  2. Anonim dedi ki:

    Nerden bulcaz çok güzeller

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.