Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir?

Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir?

Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir?

Güzel bir makyajın sırlarından birisi de kullanılan ekipmanların kalitesi ve temizliği olduğunu belirten uzmanlar, kadınların kullanmış oldukları makyaj fırçaların daima temiz olması gerektiğinden bahsederler. Temiz olmayan bir fırça ile yapılan makyaj sırasında renklerin birbirine karışacağı, istenilen bir görünümün ortaya çıkmayacağından bahsetmekteler. Bu nedenle bizlerde bu yazımız içerisinde Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir konusunu ele alarak atılması gereken adımlar hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Öyle bir dönem içerisindeyiz ki kadınlar göz makyajları sırasında rengarenk bir kullanımı tercih etmekte. Bu makyajlar için ya bir düze fırça satın almak ya da elde bulunan fırçayı doğru bir şekilde kullanmak gerekmekte.  Fırçayı temiz tutmak aynı zamanda birçok sağlık sorunun da önüne geçmekte.

Özellikle cildinde birkaç sivilce bulunan kadınlar makyaj yaptıktan sonra sivilcenin farklı bölgelere dağıldığını görürler. Bu durum sivilcelerin fırça yardımı ile yüzde dağılmasına, kısa sürede bulaşıcılık etki kazanmasına neden olmakta. Kadınlar, cildini temizlemek için bir dolu masraf yaparken asıl konu olan fırçaları hiç akıllarına dahi gelmemekte. Makyaj Fırçalarının temizliğini yapmak aynı zamanda ömrünün uzun ömürlü olmasına da olanak sağlamakta. Birçok kadın temizlik için suyu ilk tercih olarak seçseler de su fırçanın birkaç seferden sonra dökülmesine, yumuşaklığının kaybedilmesine neden olmakta. Oysa bu işler için biçilmiş oldukça özel bir formül bulunmakta.

Seçilecek fırça muhakkak iyi bir fırça olup bedelli hak edebilecek bir düzeyde olmalıdır. Birçok kadın, makyaj fırçası alırken solüsyon almayı göz ardı edip sade bir kullanım yapmayı tercih etmekte. Oysa solüsyon makyaj fırçası temizleme de bir numara olarak gösterilmekte. Yapılacak işlemlerden bahsedecek olursak;

  • Orta büyüklükte bir kap içerisine solüsyondan bir miktar boşaltın.
  • Fırçamızı elimize alarak solüsyon içerisine dairesel şekilde gezdirmeye başlayalım.
  • Bu işlem ardından peçete ya da havlu gibi bir nesnenin üstünde gezdirerek içeriğinin tamamen temizlenmesini sağlayın.
  • Fırçanın tamamen temizlendiğini düşünüyorsanız kuruması için bir havlu ya da peçete üzerinde bekletin. Tekrar kullanmak adına üzerinden en az bir gün geçmesine dikkat ediniz. Tam kurumayan fırçalar makyajınızın istenmeyen boyutlara ulaşmasına neden olur.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.