Makyaj Kusurları Kapatır

Makyaj Kusurları Kapatır

Makyaj, kusurları kapatır. Daha önce de belirttiğimiz gibi çirkin kadın yoktur fakat bakımsız kadın vardır. Yeryüzündeki bütün kadınların kendilerine has özel bir güzellikleri ve çekicilikleri olduğunu biliyoruz. Fakat herkes bunu bilmiyor. O nedenle bunu ortaya çıkarmak lazım diye düşünüyoruz. Bu amaçla makyaj ile ilgili makaleleri kaleme alıyoruz. Bir insanın tüm dünya ile barışık yaşaması için önce kendisi ile barışık yaşaması gerekir. Kendinizle barışık mısınız ? Güzelliğinizden şüphe mi ediyorsunuz? Aynalarla küs müsünüz? Bazı kadınlar aşırı gereksiz ayrıntılar üzerinde durur ve hayatı kendilerine zindan ederler.  Kendilerini güzel bulmazlar yaz da yeterince güzel bulmazlar. “Gözlerim çok küçük!” ya da “gözlerim çok büyük!” diye şikayet ederler. Oysa makyaj teknikleri ile kusursuz güzelliklere kavuşmak hiç de zor değil.

Makyaj yapmak kusurları kapatır.

Eğer gözlerinizin çok küçük olduğunu düşünüyorsanız, hemen makyaj sırlarına göz atın. Gün boyunca göz farının sabit kalmasını sağlayacak primer uygulayın. Işıltılı göz farı kullanarak çekiciliğin zirvesine çıkabilirsiniz. Bunun için göz kapaklarınıza ışıltılı far kullanın ve tüm kapağa yayın. Göz altına ise altın rengini kullanarak parmak uçları ile gözlerin altına göz farını yayın. Maskarayı da derinlik için kullanın. Bakışlarınızdan etkilenmeyecek erkek olmayacaktır.

Eğer partilere düğünlere nişanlara gidecekseniz özel gecelerde ilgi odağı olmak için yapmanız gereken şey;  eyeliner kullanarak kuyruklu göz makyajı yapmaktır. Bunun için öncelikle bir taslak oluşturmanız gerekli. Herkesin göz şekli farklı olduğu için kuyruğu nereye kadar uzatacağınıza aynalarla işbirliği yaparak karar  verin. Gerektiğinden daha uzun kuyruk, güzelliğinizi ortaya çıkarmayabilir. O nedenle öncelikle taslağı hazırlayın ve sonra en zevkli kısma gelin. Davetlerde düğünlerde nişanlarla ince eyeliner yerine kalın ayrıntılara baş vurmak çekiciliğiniz arttıracaktır.

Hangi yüz yapısına sahip olursanız olun, makyaj, aşırıya kaçmamak şartıyla sizin kusursuzluğunuzu ortaya çıkarmaya yardımcı olacaktır. Kendinize güvenin ve aynalarla işbirliği yapın. Unutmayın ki siz, yeryüzünde var olan ve olacak hiçbir insana benzemiyorsunuz. Farklılığınızı ön plana çıkarmak için bazı makyaj sırlarına ihtiyacınız var. Hepsi bu…

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.