Makyaj Sonrası Cilt Bakımı

Makyaj Sonrası Cilt Bakımı

 

Cilt bakım en çok önemli olan ve yapmamız gereken bakım şeklidir. Günlük hayatta yüzümüzün çok yıprandığını ve yağlandığını belirtmek isteriz. Akşam eve döndüğümüz de yüzümüzdeki günün yorgunluğu belli olur zaten. Bu yorgunluğu atabilmek için Cilt bakımı yapmamız gerekir. Yüzümüzü ilk olarak temizlemeliyiz. Bu temizliği bol su ile yapmalıyız. Losyon gibi ürünler kullanacaksanız bile kesinlikle yüzünüzün ilk temizlenmesiniz bol su ile yapmalısınız. Cildimize her temizleme ürününü de kullanmamalıyız. Temizleme ürünlerinin Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.  Cilt bakımı tabiki de ilk olarak temizlikle başlamalıdır ama bu temizlikten ibaret anlamına gelmez ayrı bakım yapılması şarttır. Makyaj sonrası cilt bakımı önemlidir.

Kil Maskesi

Hepimizin Doğal ürünlere ilgisi daha çoktur. Herhangi bir losyon ya da bakım kremi almak yerine Kil maskesi daha çok tercih edilmektedir. Kil toprak demektir. En doğal maskedir. Her aktardan uygun fiyata kolaylıkla elde edebileceğimiz bir cilt bakım ürünüdür. Kullanımı ise oldukça kolaydır. Kil maskeleri toz halinde satılan maskelerdir. Su ile karışımı sonunda maske elde edebilir. Başka bir madde katılmasına gerek yoktur. Kil maskesi yüzdeki yağı, kiri ve makyaj atıklarını temizleyerek cilde canlı ve pürüzsüz bir görüntü kazandırır.  Siz de bu doğal maskeden faydalanmak istiyorsanız. Hemen malzemeleri edinmenizi öneririz. Bu kadar doğal başka bir maske olabileceğini düşünmüyoruz. Bu maskeyi sadece yüzünüze değil bütün vücudunuza da uygulayabilirsiniz. Makyaj sonrası cilt bakımı ‘nda kilin önemi oldukça fazladır.

Makyaj Temizliği

Makyaj temizliği makyajdan daha önemlidir. Çünkü makyaj temizliği yapılmazsa makyaj yapımı da oldukça kötü gözükebilir. Makyajlarınızın daha canlı ve renkli gözükmesini istiyorsanız, temizliğe önem vermeniz gerekmektedir. Makyaj temizliği kısa bir süre de yapılacak gibi görünse de aslında zor bir işlemdir. Yüzümüzün tamamen temizlendiğinden emin olmamız gerekmektedir. Kesinlikle makyajınızı temizlemeden uyumanızı tavsiye etmiyoruz. Cilt bakımını yaptığınız sürece makyajın daha canlı ve şık gözükeceğini belirtmek isteriz. Sizler de hem cildinize önem veriyor hem de makyajsız duramam diyorsanız; makyaj sonrası cilt bakımı temizliğini yapmak zorundasınız.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.