Makyajla Dudakları Dolgun Göstermenin Yolları

Makyajla Dudakları Dolgun Göstermenin Yolları

Makyajla Dudakları Dolgun Göstermenin Yolları

Seni dolgun dudaklara kavuşturacak ufak makyaj hilelerini öğrenmek istiyorsan makyaj ve ufak bir kaç ipucu ile dolgun dudaklara kavuşmak mümkün. Çoğu kadın ince dudaklardan rahatsızdır . Dolgun dudaklara kavuşmak ise hiç de zor değil. Doğru makyaj ile çok çok kolay hatta . Sadece doğru yöntem önemli bu konuda . Siz siz olun doğal yöntemlerden vazgeçmeyin .

Estetikten kaçının bu konuda ve bir kaç ufak ipucu ile daha dolgun dudaklara çok çok kolay yollarla ve hemen kavuşun . Bunun ilk yolu doğru makyaj, doğru tercihi doğru makyaj kalemi .

Bunun için en doğru dudak kalemini bulmanız çok önemli . Dudaklar kalem yardımı ile daha dolgun olacaktır . Bunun için ilk olarak dudak kalemi ile dudak etrafında çerçeve oluşturun.

Ardından aynı ton ruj ile üzerinden geçin . Dudaklarınız daha dolgun bir hal aldı değil mi ?
Parlatıcı olarak da aynı tonlarda bir parlatıcı tercih edin ve hem dolgun hem de ilgi çekici ışıl ışıl dudaklara kolayca ve çok çok kısa süre için de basitçe kavuşun .

Dudak kalemi seçimini doğru yapmanız çok önemli bu nokta da . Yanlış seçim makyaj için en büyük hatadır . En doğru yöntem en doğru malzemeyi bulmaktır . Bu yüzden çok çok dikkatli olun . Bir kuaförden bu konu da yardım alın . Kısa süre de sizi doğru makyajla dolgun dudaklara kavuşturacaktır emin olun .

1. Dudağınızdan bir ya da iki ton koyu dudak kalemi ile dudaklarınızı çerçeveleyin.
Ancak dudak kaleminin tonunun çok koyu olmamasına dikkat edin. Aksi takdirde demode bir görünüme yol açacaktır.
2. Dudakta Optik İllüzyon
Üstteki maddenin etkisini arttırmak için, alt ve üst dudağın birleşim yerlerine koyu renk dudak kalemizi uygulayın. Daha doğal bir görünüm elde etmek için ise parmağınızla iki rengin birbirine karışmasını sağlayın.
3. Dudaklarınıza lip balm sürdükten sonra, bir fırçayla dudaklarınızı fırçalayın.
Bu dudaklarınızdaki ölü deriyi atarken, aynı zamanda kan dolaşımını hızlandırarak daha dolgun bir görünüm elde etmenizi sağlar.
4. Tarçının milyon faydasına bir yenisini ekleyin: Dudak Dolgunlaştırıcı
Birkaç damla zeytinyağı ile karıştırdığınız tarçını, dudaklarınıza bir fırça yardımıyla uygulayın. Karıncalanma hissi olduğunda da endişelenmeyin. Bu işe yaradığını gösterir.
5. Alt ve üst dudağınızın tam ortasına parlatıcı sürün.
Her ruj için farklı bir parlatıcı almak yerine, şeffaf bir parlatıcıyı tüm rujlarınızda kullanabilirsiniz. Parlatıcınız bittiğindeyse beyaz/krem tonlarındaki far ya da vazelin bile geçici olarak işinizi görecektir 🙂
6. Dudak kalemi uygulamakta zorlananlar için de ‘X Metodu’ var!
Herkes makyaj konusunda doğuştan yetenekli değil kuşkusuz. Eğer siz de bu kategorideyseniz, kalemle üst dudağınıza X yaparak başlayabilirsiniz.
7. Dudakta Optik İllüzyon 2
Dudakta Optik İllüzyon, Marilyn Monroe’nun makyaj artistinin uyguladığı bir metoddur. Alt ve üst dudağınızın ortasına açık renk dudak kaleminizi uygulayın.
8. Yarattığınız görüntünün kalıcı olmasını sağlayın.
Yöntem basit, tek kat peçete üzerinden dudaklarınıza transparan pudra uygulayın.
9. Rujunuzu uygulamaya başlamadan önce fondoten sürün.
Böylece ruj ve dudak kaleminizin dudağınızda daha uzun süre kalmasını sağlamış olursunuz.
10. Üst dudağınızı highlighter ile aydınlatın.
Dudak kontürünüzü tamamlayıp, rujunuzu sürdükten sonra üst dudağınızı highlighter ile aydınlatın.

 

Kalem-Hilesi
Kapatıcı Hilesi
Beyaz Kalem Hilesi

Her zaman şık olmanın yolu her zaman püf noktalara dikkat etmektir. Makyajın da belli püf noktaları vardır . Bunlara dikkat etmek makyajı daha da güzelleştirir .Size daha da güzel bir görünüm katar . Ayrı bir görünüm ,alımlı ve çekici bir makyaj işte bu kadar basit.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.