Makyajla İlgili Bilmeniz Gereken Tüyolar

Makyajla İlgili Bilmeniz Gereken Tüyolar

Makyaj Tüyoları

Makyaj bir bayanın vazgeçemediği bir şeydir.Bayan makyaj yapmayı çok sever ve makyaj ile daha bakımlı ve güzel görünür. Makyaj yapmak için bazı püf noktaları bilmekte fayda vardır.

makyaj

Makyaj-teknikleri

Örneğin makyaja başlamadan önce mutlaka yüzünüzü kirden arındırmanız gerekir. Çünkü kirli yüze makyaj kötü durur ve güzel dağılmaz. Bu yüzden de makyaja başlamadan önce mutlaka yüz arındırıcı jellerle yüz iyice temizlenmelidir. Daha sonra makyaja başlamadan önce mutlaka yüz iyice neme doyurulmalıdır. Kuru yüzde makyaj pürtük durur. Yüzdeki kötü leke ve aknelerden kurtulmak için doğru fondöten seçimi yapmamız gerekir. Fondöten seçerken ten rengi ile aynı olan fondötenlerden kullanmalıyız.

Yüzün yorgunluğu kaybettiren ve yüzün daha canlı ve parlak görünmesini sağlayan allığın da püf noktaları vardır. Yüzü yuvarlak bayanların allık sürerken yüze yumuşak bir fırça ile uzunlamasına sürülmelidir. Ancak uzun yüzler ise allık dairesel hareketlerle sürülmelidir. Göz makyajı yaparken gözün şekline ve gözün büyüklüğe göre makyaj yapılmalıdır. Gözü küçük olan bayanların beyaz göz kalemi ile gözün iç kısmına kalem çekilirse göz daha büyük görünür. Gözü büyük olan bayanların ise siyah göz kalemini gözün iç kısmına çekmeleri gerekir. Kirpiklerin daha dolgun görünmesi için maskara ya da takma kirpikler kullanılmalıdır.

Ayrıca makyaj yapılırken kişi ten rengine uyumlu makyaj renkleri kullanmalıdır. Saç rengi de yine makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Sarışın semer bayanların makyaj renkleri çok farklıdır. Bu makyaj püf noktaları yapılırken dikkate alınması gereken konulardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.