Mantazol Krem ne işe yarar? Mantazol Krem nasıl kullanılır? Mantazol Krem fiyatı

Mantazol krem deri üzerine uygulanan deri rahatsızlıklarında kullanılan bir kremdir. Ciltteki mantar enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır …

Mantazol Krem ne işe yarar? Mantazol Krem nasıl kullanılır? Mantazol Krem fiyatı

Mantazol krem deri üzerine uygulanan deri rahatsızlıklarında kullanılan bir kremdir. Ciltteki mantar enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır. Peki Mantazol Krem ne işe yarar Mantazol Krem nasıl kullanılır?

Mantazol Krem ne işe yarar

İçindekiler

Mantazol krem, ağır iltihabi veya ekzemalarla birlikte seyreden (örneğin ellerde, parmak aralan, kasık ve genital bölgelerde) derinin yüzeysel mantar enfeksiyonlarının ara veya başlangıç tedavisi için kullanılılır. Mantazol’ün ambalaj büyüklüğü 15 g’dır ve lg Mantazol 10 mg (% 1) izokonazol nitrat ve 1 mg (% 0,1) diflukortolon valerat etkin maddelerini içerir. Viskoz, homojen kremdir.

Bebek poposundaki mantar enfeksiyonunun neden olduğu kızarıklığın giderilmesinde, ayaklarda hijyen eksikliğine bağlı olarak meydana gelen mantar enfeksiyonlarının atlatılmasında, özel bölgelerdeki kaşıntının giderilmesi için Mantazol Krem kullanılır.

Mantazol krem

  • Mantazol krem kadınların ve erkeklerin üreme organlarındaki mantar enfeksiyonunun giderilmesi için kullanılır.
  • Özel bölgede meydana gelen kaşıntının giderilmesi için kullanılır.
  • Bebeklerin poposunda veya koltuk altlarında meydana gelen ince yapılı kızarık mantar enfeksiyonları için kullanılır.
  • Ciltte meydana gelen kırmızı yapılır veya kaşıntı ile karakterize atopik dermatitde kullanılır.
  • Bebeklerde pişikler için kullanılır.
  • Ciltte aşırı kuruma, pullanma, kaşınma gibi durumlarda kullanılır.
  • Ayak mantarlarında ve parmaklar arasında oluşan mantar enfeksiyonlarında kullanılır.
  • Güneş yanığı, böcek ısırığı gibi iltihaplanmaya meyilli alanlarda kullanılır.

Mantazol krem

MANTAZOL KREM NASIL KULLANILIR?

Bu kremi sadece cilt üzerinde kullanın. Ancak, doktorunuz tarafından yönlendirilmedikçe, yüzünüzde veya koltuk altlarında kullanmayın. Bu kremi, doktorunuzun talimatlarına göre uygulayın.

Bu mantazol kremini kullanmadan önce ellerinizi yıkayın ve kurutun. Etkilenen bölgeyi temizleyin ve kurulayın. Sorunlu bölgeye az miktarda ilaç uygulayın ve hafifçe ovalayın. Dozaj ve tedavi süresi, tedavi edilen durumun türüne bağlıdır. Doktorunuz tarafından belirtilmediği sürece bölgeyi bandajlamayın, örtmeyin veya sarmayın.

İlacı uyguladıktan sonra, kremi ellerinize uygulamadıysanız mutlaka ellerinizi yıkayın. Bu ilacın gözler, burun veya ağız ile temasından kaçının. Yanlışlıkla krem bu bölgelerle temas ederse hemen bol suyla yıkayın. Tahriş meydana gelir veya devam ederse, derhal doktorunuza başvurun.

MANTAZOL KREM YAN ETKİLERİ

Mantazol krem de tıpkı diğer kremler gibi aşırı duyarlılık reaksiyonları yapabilir. Kremin içerisindeki etken maddeye karşı allerjiniz var ise kremi kullandıktan sonra ciddi semptomlar meydana gelir. Elde ayakta şişme, nefes alamama, göğüs sıkışması gibi problemler ile karşılaşırsanız eğer kremi kullanmayı bırakıp en yakın sağlık kuruluşuna müracaat edin.

MANTAZOL KREM FİYATI:

Bu ilacın fiyatı 29.36 TL’dir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.