Mavi Renk Salon Dekorasyonu Fikirleri

Salon dekorasyonunu mavi yapmak rengin sakinleştirici etkisi nedeniyle tercih edilmektedir. Genellikle soğukluğu çağrıştıran mavi renk, doğru …

Mavi Renk Salon Dekorasyonu Fikirleri

Salon dekorasyonunu mavi yapmak rengin sakinleştirici etkisi nedeniyle tercih edilmektedir. Genellikle soğukluğu çağrıştıran mavi renk, doğru renklerle kombine edildiğinde huzuru vurgulayabilmektedir. Mavi ev dekorasyonu yapılacaksa öncelikle evin buna uygun olup olmadığına bakılmalıdır. Evin büyüklüğü bunda büyük bir etmendir.

Mavi Rengin Kullanılabileceği Salonlar

Salonda mavi renk kullanılacaksa salonun büyüklüğüne dikkat edilmelidir. Salon küçükse mavinin açık tonları tercih edilmelidir. Mavi tonlarda salon dekorasyonu yapılmak isteniyorsa, mavinin tonu iyi ayarlanmalıdır.

Mavi Renk Salon Dekorasyonu

Salonda çok fazla eşya olması ya da salonun küçük olması halinde açık tonlar tercih edilirken, salon büyükse ve fazla eşya yoksa mavinin koyu tonları açık renklerle karıştırılarak kullanılabilmektedir. Bunun yanında küçük salonlarda duvarlar krem, şampanya gibi renklerde, mobilyalar mavi olmalı ve duvarlarda bolca tablo kullanılmalıdır. Bu, küçük salonların geniş gösterilmesine yardımcı olur.

Mavi Dekorun Püf Noktaları

Geniş odalar için mavi rengin kullanımı, kırmızı gibi patlayan renklerle uygulanabilmektedir. Ancak salon, aynı zamanda bir dinlenme mekânı ise, evde yaşayanlar sakinlik ve huzura önem veriyorsa, maviyi açık ve nötr bir renkle kombinlemek daha doğru olacaktır.

mavi renk salon takımları

Bunun yanı sıra griye çalan bir mavi kullanılacaksa, bu rengi patlatacak başka bir ana renge ihtiyaç duyulur. Mavi oturma odası dekorasyonu yapılacaksa, mavinin tonuna dikkat edilmeli, basık ve griye çalan maviler bir ton koyuları ile yada turuncu gibi renklerle birlikte kullanılmalıdır. 2020’nin strese iyi gelen dekorasyon renk trendleri göz atabilirsiniz.

mavi salon dekorasyon
mavi salon halısı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.