Mobilya Alma Teknikleri

Mobilya Alma Teknikleri

Mobilyalar evlerimizin ve ofislerimizin vazgeçilmez demirbaşlarıdır. Mobilyasız bir ev bir ev bile değildir. Her kesimden insan kendi bütçelerine göre mutlaka mobilya takımları satın alır. Evin düzenini eşya dağılımını tertipleyen mobilyalar her sene değiştirilen ürünler değil. Bu nedenle mobilya seçimi yapılırken dikkatli davranmakta ve seçici olmakta fayda vardır. Aldığınız mobilyalarınız sizlerle yıllarca aynı ortamı paylaşacaktır. Bu nedenle evlerin ofislerin en önemli aksesuarları olan mobilyaları alırken bir takım kriterleri göz önüne almak gerekir.

Mobilya Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Öncelikler değişebilse de uygun fiyat ve kalite her zaman ön planda olmalıdır. Alacağınız mobilyalar uzun yıllar sizinle kalacağı ve evinizin birer parçası olacağı için mobilya seçiminde kalite ve uygun fiyat aramak öncelikli olmalıdır.

Diğer kriter de evinizin dekorasyonuna uyum sağlayacak kolay kolay demode olmayacak mobilya stilleri seçmekte fayda var.  Örneğin beyaz, kirli beyaz renk mobilyalar hiçbir zaman demode olmayacaktır. Aynı şekilde Fransa’dan tüm dünyaya 1800’lü yıllardan kalan ve günümüze kadar gelen Country toprak ve çizgili pastel model mobilyalar yemek takımları mutfak takımları oturma odası grupları da kolay kolay demode olmayacak ürünler arasındadır.

Kaliteli ürün almanız kaliteli işçilik almanız anlamına gelmez. Çok kaliteli ürünlerden imal edilen mobilyalarda kullanılan kötü işçilik sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Mobilyalar sık kullanılan ürünlerdir ve dayanıklı ürünlerden imal edilen mobilyaların sağlam işçilikle perçinlenmesi gereklidir.

Diyelim ki koltuk takımı almak istiyorsunuz!

Koltuk takımı alacağınız yeriniz odanız küçük ise açık renk almaya özen gösterin

Koltuk takımınızın yastıkları çıkarılıp kolayca yıkanabilsin diye fermuarlı olmalıdır

Ağırlıkça fazla olan koltuk takımlarını tercih etmemek gereklidir.

Koltuk takımı seçimi yapılırken mutlaka ayrılabilir olmasına dikkat edin.

Koltuk takımı alırken yüzeyinin kolay silinebilir kumaştan olmasına dikkat edin.

Mobilya deyip Geçmeyin!

Mobilya alırken dikkat edilmesi gereken şey, size huzur verecek ve size kullanım kolaylığı sağlayacak mobilyaları seçmeniz gerekir. Sadece dış görünüşe aldanmayın. Dış görünüşü güzle olan mobilyalar için bir diğer kriteriniz size ne kadar kolaylık sağlayacağıdır. Mobilyanız hangi ürünlerden imal edilmiştir? Oynar eklemlerde yapılan işçiliği gözle ve elle kontrol edin. Mobilyalarınızın iç yüzeyinde tortu ve pürüz çizik çatlak olmadığından emin olun. Çünkü montaj yapıldıktan sonra kolay kolay derdinizi anlatamazsınız. Anlatabilseniz bile bu size bir sürü zaman ve emek israfına yol açacaktır. Mobilyalarınızın aydınlatmaya müsait olup olmadığı konusu da çok önemlidir. Mobilyalarınızın ev dekorasyonu açısından evdeki eşyalarınızla duvarlar ve yer döşemenizle uyum içinde olması gerekli. Alacağınız mobilyalarda mutlaka mobilya garanti belgesi almış olun. Böylece yasal olarak bir hakkınız olur. Mobilyalarınızı sipariş ederken istediğiniz tarz renk ve modelde anlaşma yaptığınızda bunu kağıda dökün. Karşılıklı bir sözleşme hazırlayıp karşılıklı imzalayın.  Mobilyalarında eklem yerlerinin monte edilirken uzman bir işçilikle monte edildiğinden emin olun. İşlerliği yüksek sürekli kullandığınız mobilyalarınızın sağlamlığı önemlidir.

Tüm bu incelemeler sağlam dayanıklı şık ve kullanışlı uzun ömürlü olduğu kadar son derece uygun fiyatlı mobilya seçeneklerini sunan İnegöl Mobilya müşteri memnuniyetini esas aldığı için 100 yıldır tercih edilen mobilya stili olarak hızla yaygınlaşıyor.

Mobilya satın almadan önceki tüm beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayan İnegöl Mobilyaları sadece Bursa ve çevresinde değil tüm yurtta alıcı bulmakta ve dünyanın 29 ülkesine ihraç edilmektedir. İnegöl mobilyaları çok uzun yıllar ev dekorasyonlarının vazgeçilmez birer parçası olmaya devam edecek. Mobilya almayı düşünüyorsanız mutlaka İnegöl mobilyaların kalite fiyat renk desen ve stillerini inceleyiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Hüseyin dedi ki:

    Nede olsa uzun yıllar kullanacağız. Haklısınız.

  2. Ahmet dedi ki:

    En iyi fiyata en kalitelisini almaya çalışıyoruz. Fakat herkes üçkağıtcı olmuş arkadaş. Bu gidişle suntadan kendim yapacam hepsini.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.