Modern Erkeğin Bakım Rehberi

Modern Erkeğin Bakım Rehberi

Modern Erkeğin Bakım Rehberi

İçindekiler

Erkek cildi kadınların ciltlerine göre yağlanmaya daha çok meyildir, ancak yine de kırışıklık oluşumunu azaltmak için günlük nemlendirici kullanmakta fayda vardır. Kuru ciltler ise mutlaka daha fazla dikkat etmelidir.

Tıraş olmadan önce sakalları yumuşatın, kolay tıraş için sakallarınızı iyice nemlendirerek kendinizi hazırlayabilirsiniz bunun için en güzel zaman duştan sonrasıdır, sakallar iyice nemlenmiş ve yumuşamış olur. Sakallarınızı mümkün olduğu kadar az tekrarla uzama yönüne doğru kesin böylelikle düzgün ve daha yavaş uzayacaktır.

 

enpratikbilgiler

enpratikbilgiler

Alkol içeren bakım ürünlerine dikkat edilmeli

Tıraş cildinizin yüzeyindeki ölü hücreleri temizler. Bu durumun cildinizi tahriş edebilir. Nemlendirici ürünler rahatsızlık hissine iyi gelebilir fakat Alkol içerikli(Kolonya) maddeler durumu kötüleştirir. Alkol içeren losyonlar bakterileri öldürerek kesinlerin mikrop kapmasını engelleyebilir ancak yeni tıraş bıçaklarıyla yüzünüzü kesmeniz çok seyrek görülür.

Tıraş sonrası Cilt Bakımı:

Tıraş sonrası tahriş olmuş ciltlerde kullanacağınız Jojoba yağı cildinizi besleyebilir, hemde tahrişten kaynaklanan rahatsızlıkları en aza indirebilirsiniz.

Banyo Sonrası Cilt Bakımı:

Fazla suda durmak cildi kurutabilir. Doğal yağları kullanarak yapacağınız karışıklarla cildinizin nem dengesini geri kazandırabilir ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.