Muhteşem Ayna Tasarımları

Muhteşem Ayna Tasarımları

Ayna Tasarımları doğru kullanıldığında bir ev için mükemmel bir aksesuardır. Evinizin gereksinimlerine bağlı olarak basit, ultra şık bir görünüm veya çarpıcı bir odak noktası oluşturup evinize şıklık katabilir.

Misafiriniz evinize geldiğinde giriş holünüzde ilk gördüğü genellikle ayna olur. Bu yüzden evinizin holündeki aynanızı nasıl dekore ettiğiniz ve ne gibi bir etki yaratacağı çok önemlidir. Bir ayna, güzel bir izlenim yaratmak, alanın daha büyük görünmesini sağlamak için harika bir parçadır. Evinize giriş yolunuz modernse, büyük ölçekli yuvarlak modern bir ayna seçin. Ayrıca dikdörtgen veya kare şekilli aynalar da deneyebilirsiniz, kavisli köşelerden kaçının. Çerçeveye gelince basit bir ahşap çerçeve, boş bir minimalist görünüm istiyorsanız da metal bir çerçeve olabilir. Sadelik için ise çerçevesiz aynalar kullanabilirsiniz.

Bir odayı, evinizin giriş holünü veya banyonuzu aydınlatabilecek ve duvarlarınızda güzel bir odak noktası oluşturabilecek bazı yaratıcı ayna modellerini paylaşıyoruz.

bathroom-idea-mirror-1
Ayna Tasarımları – bathroom-idea-mirror-1

Ayna tasarımları koltuk gibi yatak gibi gösterişli mobilyalardan bir tanesi değildir. Ister salonu daha şık göstermek için ister bulunduğu odayı daha büyük göstermek için dilerseniz de devamlı kendinize bakmak için yerleştirin, aynalar olmadan hayat imkansız bir noktada.Tüm ev dekorasyonunda olduğu gibi salon dekorasyonunda ayna kullanımı da son zamanların yükselen trendlerinden bir tanesi. Ister büyük kocaman bir salonunuz olsun dilerseniz de minicik bir salonunuz olsun, dekoratif aynalar olmazsa olmazlardan.

quarky-mirror
Ayna Tasarımları – quarky-mirror

Eski zamanlardan beri vazgeçmeden devamlı kullanılacak olan bu ayna dekorasyon tasarımı etkisi nedir? Insan devamlı kendisini bir yerde görürse kendisine devamlı çeki düzen verir. Kraliyet ailelerinin kocaman aynalar ile kaplı odalarının açıklaması bu idi. Hem  bayanların  daha şık ve zarif, hem erkeklerin daha düzenli ve bakımlı görünmesi için kendilerini devamlı kontrol etmeleri gerekirdi. Kendini devamlı aynada gören birisi için kendisine çeki düzen vermek çok daha kolay ve gereklidir. Kendini bakımsız gören biri sonunda rahatsız olup gidip bunu değiştirecektir.

panel-mirror
Ayna Tasarımları – panel-mirror

Salon Dekorasyonlarında Ayna

Salon dekorasyonlarında gösterişi ve ihtişamı ön plana çıkarmak için ayna kullanımı olduğu da tereddüt gerektirmeyen bir konudur. Salon dekorasyonunda ayna tasarımları kullanımı size bağlı şekilde değişir. Odanıza derinlik katmak istiyorsanız aynayı bu odada kullanma amacınız daha geniş ve ferah göstermekse o zaman büyük ve geniş aynalardan kullanmanız gerekir. Eğer ki odanızda aynayı yalnızca sevdiğiniz için, estetik açıdan hoş görünsün diye kullanıyorsanız o zaman minik aynalardan seçebilirsiniz. Işlemeli, kenarları varaklı aynaların kullanımı klasik üsluptaki ev dekorasyonlarında vazgeçilmez ögelerden bir tanesidir.

modern-mirror
modern-mirror

Daha büyük evlerde genel olarak antre ve koridorlarda kullanılacak aynaları salonlar ile oturma odalarında da kullanabilrisiniz. Oda içindeki en dar duvarın önüne koltuk koyduktan sonra koltuğun üst kısmına geniş bir ayna koyabilirisniz. Bu ayna enine tüm duvarı kaplamalıdır. Kapladığı durumda etkisi daha geniş olacaktır. Hangi tarz olursa olsun salon dekorasyonunda ayna kullanımı biraz tecrübe isteyen bir konudur.

modernmirror
modernmirror

Mekana derinlik kazandırmak için dekoratif aynaları kullanabilirsiniz.

modern-bathroom-ideas-mirror
modern-bathroom-ideas-mirror

Oturma odası, yatak odası, giriş ya da evinizin diğer odalarında aynaları kullanarak güzel dekorasyonlar oluşturabilirsiniz.

Mirror-Panel
Mirror-Panel

Aynalar ile evinizde şık köşeler hazırlayabilirsiniz.

mirror-modern-restoration
Ayna Tasarımları – mirror-modern-restoration

Büyük aynaları evinizin girişinde, oturma odanızda veya yemek odanızın duvarında kullanabilirsiniz. Büyük aynalar küçük mekanlara geniş bir görüntü kazandıracaktır.

mirror-modern-f
mirror-modern

Ayna kaplı bir duvar ve üzerine dekoratif aynalar yerleştirmekte çok hoş bir fikir olabilir.

mirror-modern-desin
mirror-modern-desin

Her ne kadar modern ve spor tarzda bir eviniz olsada klasik model bir aynayla dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

mirror-modern
mirror-modern

Evinizin dekorasyonunda dev boy aynaları nasıl kullanabilirsiniz? Bu konu da size fikir verecek birkaç tane model seçtim. Sizin eviniz için uygun olan fikri seçebilirsiniz. Yatak odasında dev aynalardan  yararlanmak odanıza romantik bir hava verecektir.

mirror-furniture
mirror-furniture

Büyük boy aynaları yatak odanızın dekorasyonunda yatak başı olarak da kullanabilirsiniz. Özellikle bu fotoğrafta olduğu gibi klasik, eskitilmiş bir ayna yatak odalarında çok hoş duracaktır.

mirror-furnit
mirror-furnit
mirror-desing-modern-ideas
mirror-desing-modern-ideas
mirror-desing-modern
mirror-desing-modern
mirror-desing-bond
mirror-desing-bond
mirrordesing
mirrordesing
mirror-classic
mirror-classic
Mirror-bond
Mirror-bond
mirror-bathroom-ideas
mirror-bathroom-ideas
mirror-
mirmodern
ideas-modern-restoration-mirror
ideas-modern-restoration-mirror
ideas-modern-mirror
ideas-modern-mirror
ideasmodern-mirror
ideasmodern-mirror
furniture-mirror
bathroom-panel-mirror
bathroom-panel-mirror
bathroom-mirror-ideas-mirror
bathroom-mirror-ideas-mirror
bathroom-mirror-ideas
bathroom-mirror-ideas
bathroom-mirror
Ayna Tasarımları 4
bathroom-ideas-mirror
Ayna Tasarımları 3
bathroom-ideas-lix-mirror
Ayna Tasarımları 2
bathroom-ideas-felix-mirror
Ayna Tasarımları
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.