Nasır İçin Doğal Yöntemler

Nasır İçin Doğal Yöntemler

Nasır genelde ayak bölgesinde oluşan derinin sertleşmesidir. Bunun en temel sebebi ayağımıza uygun ayakkabı giymemek ve rahatsız ayakkabıları tercih etmemizden kaynaklanır. Nasır oldukça ağrılı olsa da doğal bilgiler sayesinde geçebilmektedir.

 

1-) Topuk Taşı

Topuk taşı eskilerden günümüze en çok kullanılan malzemeler arasındadır. Sert bir yapıya sahip olması ile birlikte ciltteki sert tabakayı törpüleyerek ayakların rahatlamasını ve nasırın hafiflemesini sağlamaktadır.

2-) Limon

Nerdeyse her derde deva olan limon, nasır durumunda da kendisini göstermektedir. Limonu günde birkaç kere nasır bölgesine sürdüğünüzde limonun sağladığı asit sayesinde tabakanın incelmesi söz konusudur.

3-) Sarımsak

Sarımsak içerisinde bulunan doğal antibiyotik sayesinde limon kadar etkili şifaya sahiptir. Diş sarımsağın ezilip nasırlı bölgeye sürülmesiyle bekletildikten sonra temizlenmelidir. Bu sayede zamanla nasır git gide azalmaktadır.

4-) Karbonat

Karbonat en doğal yöntemlerden birisidir. Ölü derilerden kurtulmak amacı ile cilt güzelliklerinde de kullanılmaktadır. Ölü derilerin vücuttan atılmasını sağlayan karbonat su ile karıştırıldıktan sonra peeling kıvamına geldiğinde nasır olan bölgeye nüfuz ettirildiğinde etkisini ilerleyen zamanlarda gösterebilmektedir.

5-) Sirke

Sirke de nasır için doğal bilgiler arasındadır. Sirke çeşitlerinden olan beyaz sirke sayesinde nasır cildi yumuşatmaktadır. Günde bir kez nasır olan bölgeye hafif suya karıştırılmış sirke pamuk yardımıyla sürülür. Bu bölge bant yardımıyla kapatıldığında sabaha kadar öldü deriyi inceltmiş olacaktır.

Tüm bu doğal bilgiler nasırınız için iyi gelmiyorsa mutlaka doktorunuza başvurmalı ve tıbbi yardım almalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.