Nutella frappe nasıl yapılır? Evde Nutella Frappe yapmanın püf noktaları

Kaşık kaşık yemesi zaten çok güzel, şöyle lıkır lıkır içmesi de mükemmel olan muhteşem bir kahve tarifini sizlerin beğenisine sunuyoruz. Hem …

Nutella frappe nasıl yapılır? Evde Nutella Frappe yapmanın püf noktaları

Kaşık kaşık yemesi zaten çok güzel, şöyle lıkır lıkır içmesi de mükemmel olan muhteşem bir kahve tarifini sizlerin beğenisine sunuyoruz. Hem çikolata hem de kahve tadını doyasıya çıkarmak istenler için enfes nutella frappe tarifi tam size göre.

Yunanistan’ın vazgeçilmez lezzeti frappe son yıllarda ülkemizde de popüler bire şekilde tüketilmeye başlandı. Her evde bulunan malzemelerle yapılabilen frappe, özellikle yazın tercih ediliyor. Ancak sıcak frappe içmekte mümkün. Uzun zamanlı, yavaş yavaş içilmeye elverişli olan frappe, içimi keyiflidir. Frappe’nin keşfi ise “Atina’nın Pangrati semtindeki büyük parkın tam karşısında 1964 yılında açılan bir mekanda keşfedildi. Mekanın adı; ‘Lentzos cafe’. Sahibi Hristo ilk başta pasta, meşrubat satıyordu. Günün birinde kahveyi az suyla mikserde çalkaladı. Tadını beğendi ama bir şey eksikti. Şeker katınca kahvenin krema gibi köpük yaptığını gördü. Biraz da süt kattı. Daha da lezzetli oldu. Biraz daha soğuk olması gerek diye düşündü. Birkaç parça da buz ekledi. Yudum yudum içilmesi için de pipet. Frape’nin adı-şanı kısa sürede yayıldı Atina’da.” Günümüzde geliştirilen frappeye nutellalı tarifi de eklemek ister misiniz? İşte nutellalı frappe tarifi:

NUTELLA FRAPPE TARİFİ:

MALZEMELER

200 ml soğuk süt
1 tatlı kaşığı Nutella
1 tatlı kaşığı granül kahve

YAPILIŞI

Tüm malzemeler robottan geçirin.

Süsleme için bardağın kenarına Nutella sürün, ardından yarım fındıklar ile kapayın.

Afiyet olsun…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.