Ödem söktüren çay tarifleri neler düzenli tüketildiğinde tam bir mucize!

Maydanoz çayı: İdrar söktürücü tesiri nedeniyle diyet listelerinde sık sık ismi geçen maydanoz çayı birebir vakitte, antioksidan tesiriyle …

Ödem söktüren çay tarifleri neler  düzenli tüketildiğinde tam bir mucize!

Maydanoz çayı: İdrar söktürücü tesiri nedeniyle diyet listelerinde sık sık ismi geçen maydanoz çayı birebir vakitte, antioksidan tesiriyle bedeni temizler ve kolesterolü düşürücü tesiri vardır. 1 bardak maydanoz çayını 2 çay kaşığı kurutulmuş maydanoz yahut 4-5 sap taze maydanoz yapraklarından hazırlayabilirsiniz. Taze maydanoz kullanacaksanız demlenme müddetini biraz daha uzun tutun. 

Karahindiba çayı: Bilhassa iltihaplı hastalıklarda iltihabı azaltmak için önerilen karahindiba çayı ödem sökücü tesirinin yanı sıra düzgün bir antioksidandır ve yaşlanmanın ciltte görülen tesirlerini geciktirmeye yardımcı olur. Kan şekerini istikrarlar, mide bulantısına düzgün gelir ve harici olarak cilt yüzeyinde kullanıldığında egzama üzere hastalıkların tedavisine yardımcı olur.

Yaban mersini çayı: Hafif dereceli bir ödem söktürücü olan yaban mersini güçlü bir antioksidandır. Karaciğeri korur ve yaşa bağlı gelişen hafıza sıkıntılarına karşı beyni müdafaaya yardımcıdır.

Ekinezya çayı: Maydanoz ve karahindiba çayına oranla idrar söktürücü tesiri daha azdır lakin bilhassa bulaşıcı hastalıkların yaygın olduğu kış aylarında bedeni güçlendirerek hastalıklara karşı korur ve nezle, grip üzere hastalıkların daha kısa müddette güzelleşmesine yardımcı olur. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.