Ombre nedir? Evde adım adım ombre saç nasıl yapılır?

Sezonun en trend saç modellerinden biri olan ve tüm kadınların merak ettiği ombre saç, kuaförlerin en çok para kazandıkları alanlardan biri …

Ombre nedir? Evde adım adım ombre saç nasıl yapılır?

Sezonun en trend saç modellerinden biri olan ve tüm kadınların merak ettiği ombre saç, kuaförlerin en çok para kazandıkları alanlardan biri haline geldi. Saçların diplerini yıpratmadan sadece uç kısımlarına yapılan ombre, düzgün yapıldığında çok hoş bir görüntü oluşturuyor. Peki evde ombre nasıl yapılır?

Fransızca’da gölge anlamına gelen ombre, saç uçlarının saç diplerine göre daha açık tonlara boyanması tekniğine verilen bir güzellik uygulamasıdır. Geçtiğimiz sezonda adını sıkça duyduğumuz ombre, 2021 yılına damga vurmaya hazırlanıyor. Ombre saça gölge verirken, doğal geçişler sayesinde saçın ışıltı kazanmasını sağlar. Doğru teknikler uygulandığında muhteşem bir görünüm oluşturan ve doğal duruş sergileyen ombre, etkili sonuç almak istiyorsanız mutlaka uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Hem kalın hem de ince saç tellerine uygulanabilen bu yöntem saç diplerinin doğal renginde veya boyalı başka bir tonda bırakıldığı saç modelinde, genellikle şakaklar itibarıyla renk yavaş yavaş açılmaya başlıyor. Bu nedenle gölge, kullanıcı düz saç boyalarına göre çok daha uzun ömürlü, ekonomik ve zahmetsiz görülüyor. Evde de gölge saç modelini yapabileceğinizi biliyor muydunuz?  

MALZEMELER

Saç renginizden 2 veya 3 ton açık saç boyası
Eldiven
Boya fırçası ve kabı
Alimünyum folyo

YAPILIŞI VE UYGULANIŞI

Öncelikle boyayı hazırlayıp bir kenara koyun.

Daha sonra saçlarının ombre yapmak istediğiniz kısmı bir tarak yardımıyla tarayın .

Bu yer saç diplerinizden en az 20 cm aşağıdan başlamalıdır.

Ardından taradığınız saçlarınıza boyayı uygulayıp, folyo ile kapatın.

Eğer saçlarınız açık renk ise 25 -35 dakika, koyu renk ise 35-40 dakika kadar bekletmeniz yeterli ocaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.