Omuz Tutulmasına Ne İyi Gelir ?

Omuz Tutulmasına Ne İyi Gelir ?

Omuz tutulması yaşanması kişiye uzun bir müddet rahatsızlık verecek tedbir alınması gereken bir rahatsızlıktır. Omuz tutulması; cereyanda kalma, yanlış bir pozisyonda uyuma, terleme, omuzlara yüklenme gibi durumlarda sık görülen bir rahatsızlıktır.

 

Omuz tutulması sonucu; omuzlarda ve boyun bölgesinin hareket edilmesi ile birlikte ağrılar da şiddetlenir. Günlük hayatı etkileyen omuz tutulması sonucu hareket etmek zor bir iş haline gelir.
Omuz tutulması ilk yaşandığı günden tedbir alınıp en yakın sağlık kuruluşuna görünmeyi gerektiren bir rahatsızlıktır. Omuz tutulması sebebi cereyanda kalma dışında başka sebepler olabilmektedir. Bu rahatsızlıklar ertelenmemesi gereken bir takım hastalıkların habercisi olabilir.

Omuz tutulması durumunda bölgeyi sıcakta tutmak tutulmaya iyi gelecektir. Bölgenin sıcak tutulması kasları gevşetecektir, aynı şekilde gevşeme için krem kullanılması ve kas gevşetici sürülmesi de yaralı olacaktır.
Omuz tutulmasına iyi gelecek birtakım masajlar yapılabilir.

Bu masajların omuz tutulmasının oluşmasına neden olan noktalara yapılması ideal tedaviyi sağlomuz agrisi tutulmasiayacaktır.

Bu masajların için birtakım bitkisel yağların kullanılması omuz tutulmasına bire bir tedaviyi sağlayacaktır.

Omuz tutulmasına faydalı olan bitkisel yağlar; zeytinyağı, susam yağı, kekik yağı, çörek otu yağı, sarımsak yağı ve acı badem yağıdır.

Bu bitkisel yağlardan bir çay kaşığı kadar birleştirilerek yapılan masaj yapılır ve sonrasında yağlar omuzlar yıkanmadan bir sıcak havlu ile bekletilir ise omuz tutulması için çok iyi geldiği görülecektir.

Masaj ve beklemeden sonra sıcak duş almak da omuz tutulmasına iyi gelecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.