Orgazm Süresi Nasıl Artar ?

Orgazm Süresi Nasıl Artar ?

Orgazm süresi, kişiden şahsa göre değişse de genel olarak kadın ve erkeklerin orgazm süresi birbirinden farklıdır. Bir erkek cinsel birleşme sonrası ortalama 4 ile 7 dakika sonra orgazm olurken, kadın 10 ile 13 dakika sonra orgazm olur. Özellikle Türkiye gibi cinsellik hususlarının pek konuşulmadığı ülkelerde kadınların çoğu yaşadıkları hazzın orgazm olduğunu bilmez, hatta kadınların bir kısmı cinsel ilişkiye girdiklerinde seyreken orgazm ollinkar. Bunun en büyük nedenlerinden biri erkeğin cinselliğe olan yaklaşımıdır.
Erkek, cinselliği haz alınan bir ihtiyaç gibi görmek yerine bu durumu bir müsabaka gibi niteler. Kadının zevk almasından ziyade orgazm süresi başarılı olmasını belirleyen faktördir. Erken boşaldığında agresif tavırlar sergilemesinin nedeni kendini müsabakayı kaybetmiş biri olarak görmesidir. Bu durum da genel olarak erkeklerin söz konusu seks olduğunda kasılmasına, endişelenmesine ve özgüven eksikliği yaşamasına neden olur. Erken boşaldığında kendini eksik hisseder. Erkek gibi görmemeye başlar kendini.

Erken Boşalma Sorunu

Bu durum psikolojik rahatsızlıklara neden olabilir. Hatta çevresine ve bilhassa partnerine zarar vermesine bile yol açabilir. Kadında ise durum daha farklıdır. Yapılan bilimsel araştırmalara göre kadın, erkekten daha çok zevk alır ve kadının orgazm süresi erkeğe göre aşağı yukarı 2 kat uzun olmasından bu tarz sorunları pek yaşamaz. Her iki tarafında dikkat etmesi gereken belli noktalar vardır. İlk olarak taraflar seksin cinsel haz için yapıldığını anlamalı ve bu doğrultuda hareket etmelidirler. Orgazma odaklanmamalı ve zevk almaya bakmalıdırlar. İşte bu noktada orgazm süresini uzatmanın yolları çıkar karşımıza.

Erken BoşalmaPartnerimizle yalnızca cinsel birleşme için bir araya gelirsek bu orgazm süresini uzatmamızı engeller. Partnerimize sevgiyle yaklaşırsak, dokunursak ve öpücüklere boğarsak karşı taraf daha çok haz alır ve direkt olarak sizin de daha çok haz almanıza yol açar. Karşı tarafın da size dokunmasına izin verirseniz döngü başarıya ulaşır ve karşılıklı olarak birbirinizi tatmin edersiniz. Yapılan araştırmalara göre sigara ve alkol orgazm süresini kısaltıyor.

Yani sağlıklı besleniyorsanız ve zararlı alışkanlıklardan uzak duruyorsanız bu cinsel performansınızı da etkiliyor. Ayrıca kayganlaştırıcı jeller de aşırıya kaçılmadan kullanıldığı sürece olumlu biçimde etkiliyor. Son olarak her iki tarafın da unutmaması gereken nokta, bu bir müsabaka değildir. Amaç karşılıklı olarak mutlu olmaktır. Erken boşalma dünyanın sonu değildir. Mutlu olduğunuz ve mutlu ettiğiniz sürece anların pek bir önemi yoktur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.