Pahalı Kremleri Unutun! Yüzünüze Her Gün Buz Sürdüğünüzde Olan Şaşırtıcı 7 Değişim

46 yaşındaki ünlü model Kate Moss, yüzünün şişkinliğine en iyi gelen şeyin buz olduğunu söylemiş… 1. Cildinizin daha parlak gözükmesini …

Pahalı Kremleri Unutun! Yüzünüze Her Gün Buz Sürdüğünüzde Olan Şaşırtıcı 7 Değişim

46 yaşındaki ünlü model Kate Moss, yüzünün şişkinliğine en iyi gelen şeyin buz olduğunu söylemiş…

1. Cildinizin daha parlak gözükmesini sağlar.

Yüzünüzü buz ile ovaladığınız zaman damarlarınız sıkılaşır ve kan akışı yavaşlar. Vücudunuz buna yanıt olarak yüzünüze daha fazla kan pompalamaya başlar ve sonuç olarak sağlıklı, parlak bir görünüme sahip olursunuz.

2. Kullandığınız diğer güzellik ürünlerinin daha iyi işlemesini sağlar.

Yüzünüze sürdüğünüz krem ya da serum gibi ürünlerden sonra üzerinden bir de buz küpü ile geçmek cildinizin ürünleri daha iyi emmesini sağlayacaktır. Kılcal damarlar sıkışır ve bir çekme efekti yaratır, bu da cildin ürünleri daha iyi emmesini sağlar.

3. Göz altı morluklarını azaltmada yardımcı olur.

Yüzünüze düzenli olarak buz sürdüğünüzde genişlemiş damarlar küçülmeye başlar ve göz altı morluklarını küçültür. Bir kumaş parçasına buz koyup üstünü satın ve gözünüzün altındaki deriye uygulayın. Daha iyi bir sonuç almak için salatalık suyunu dondurun ve aynı işlemi yapın.

4. Makyajınızın daha kalıcı olmasını sağlar.

www.reddit.com

Buz, harika bir makyaj bazı olabilir. Fondöten uygulamadan önce bütün yüzünüze uyguladığınız buz cildinizi sıkılaştırır ve fondötenin daha uzun süre dayanmasını sağlar. Yeni yapılmış makyajı kalın bir tabaka oluşarak şekilde makyaj pudrası ile kapladıktan sonra 15-30 saniye buzlu suya sokarsanız mükemmel bir mat görünüş elde edebilirsiniz. Kore’de uygulanan bu güzellik trendine “jamsu” adı veriliyor.

5. Dudaklarınızı yumuşatır.

Çatlamış dudaklarınıza buz ile yapacağınız nazik bir masaj onları mükemmel bir şekilde yumuşatır.

6. Cildinizdeki ölü hücreleri arındırır.

Buz kaplarına koyarak donduracağınız süt tamamen doğal bir cilt yenileyicidir. Sütün içindeki laktik asit cildinizdeki ölü hücreleri temizlerken, buz sağlıklı ve parlak bir görünüm sağlar.

7. Cildiniz yağsız ve mat gözükür.

Yüzünüze buz sürdüğünüzde, cildinizdeki yağ üretici gözenekler küçülür ve daha mat bir görünüm oluşur. Daha iyi sonuçlar için buz küplerinize misket limonu suyu da ekleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.