Patates Diyeti

Patates Diyeti

Patates Diyeti Nedir

Ender Saraçoğlu’na ait olan patates diyeti programı patatese karşı önyargılı olan ve patatesin şişmanlattığını düşünen insanların önyargılarını kıran bir diyettir. Patates yiyerek zayıflayan insanlar patates diyeti uygulayarak Kısa bir süre içerisinde kilo veriyorlar. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta patatesin kızartma yağıyla değil suyla haşlanarak tüketilmesidir. Çünkü yağ insanı şişmanlatır. Birçok insan patates diyeti uygulayarak haftada bir ya da iki kilo verebilir. Aşırı kilolu olan insanlar Haftada iki ya da üç kilo da verebilirler. Burada en önemli husus patatesin yağda kızartılmadan sadece suyla haşlanarak tüketilmesidir.

Patates haşlamanın etkisi

Patates haşlandığı zaman insanı tok tutar ve az miktarda kalori barındırdığı için kilo vermeye yardımcıdır. Normalde patatesin insanı zayıflatma etkisi yoktur. Buradaki espri patates tüketimi ile az kalori alınarak tok tutması esprisi nedir. Sadece haşlanmış patates yiyerek gününü geçiren bir insan günde 600 kalori alır. Bu diyet vücudun ihtiyaç duyduğu yetişkin insanlar için günde 2000 kalorilik enerji sağlamadığı İçin vücut, birikmiş olan Karbonhidratları ve onlardan sonra yağları harcamaya başlar. Böylece patates diyeti sayesinde kilo vermek mümkün olur.

 Patates diyeti nasıl uygulanır

 Patates diyeti son derece doğal bir besin olan patates tüketilerek yapıldığı için sağlıklıdır ve hızlıca kilo verdirir. Kişiler 7 gün boyunca diyetin ilk üç günü Sabah kahvaltıları ve öğlen yemeklerinde ve akşam yemeklerinde ikişer adet haşlanmış patates tüketirler.

Dördüncü güne gelindiğinde menüye mandalina elma portakal katılabilir. Beşinci günde ise balık ızgara eklenebilir. Toplamda 7 gün süren bu diyetle;

Aşırı şişman olanlar 2-3 kilo verebilirler. Normal kilolu olanların da 1-2 kilo vermesi mümkündür.

İnsülin Direnci

İnsülin direnci olan insanların tamamen aç kalması halinde de kilo veremediklerini söyleyebiliriz. Ya da bu insanların çabalarının yüzde yetmişi boşa gider. Aynı çaba ile 10 kilo verebilecekken insülin direnci yüzünden 2-3 kilo vermek son derece moral bozucu olacaktır. Kişi bu nedenle diyet yapmamaya karar verebilir. Aşırı ve sağlıksız kiloları ile yaşamayı seçebilir. O nedenle insülin direncini kırmak için doktor yardımı gereklidir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.