Peditus şurup ne işe yarar? Peditus şurup nasıl kullanılır? Peditus şurup 2021 fiyatı

Özellikle çocuklu ailelerin sıklıkla tercih ettiği aynı zamanda da merak ettiği Peditus bir şuruptur. P eki Peditus şurup nedir? Peditus şurubu …

Peditus şurup ne işe yarar? Peditus şurup nasıl kullanılır? Peditus şurup 2021 fiyatı

Özellikle çocuklu ailelerin sıklıkla tercih ettiği aynı zamanda da merak ettiği Peditus bir şuruptur. P eki Peditus şurup nedir? Peditus şurubu faydaları ve zararları nelerdir? Peditus şurubu fiyatı ne kadar?

Peditus şurup nezle, inflüanza gibi üst solunum yolu hastalıklarının yol açtığı öksürük, ateş, eklem ağrısı, baş ağrısı, burun tıkanıklığı gibi semptomların tedavisinde tercih edilen bir ilaçtır. Bu şurup, hekimler yönünden çoğunlukla bebeklere ve çocuklara reçete edilmektedir. Peditus şurup’un kesinlikle doktor reçetesi ile alınması gerekli olup, reçete ile eczanelerden satın alınabilmektedir. Peditus şurup üst solunum hastalıklarının tedavisinde etkili bir ilaç olurken, ateş düşürücü ve balgam söktürücü özellikleri de bulunmaktadır. Çocuğu olan ailelerin en çok kullandığı ilaçlardan birisi olan Peditus şurup, içeriğinde yer alan etken maddelerde, çocuk hastalıklarının neden olduğu öksürük ya da burun tıkanıklıkları gibi hastalıkların tedavisi içinde etkili olmaktadır.

Her bir ölçek (5 ml) Peditus içeriğinde parasetamol, prilamin aleat, guaifenesin ve fenilefrin hidroklorür mevcuttur. Bileşimi yakından inceleyecek olursak; parasetamol genel olarak ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliğe sahiptir.

PEDİTUS NASIL KULLANILIR?

Peditus şurubu çocuğuna içirmek veya kendş kullanmak isteyenler öncelikle Peditus şurubu kullanım dozlarını araştırıyor. Buna göre Peditus kullanım dozları:

  • 6 yaşa kadar olan çocuklarda ve bebeklerde doktorunuzun reçete edişine göre,
  • 6-12 yaş arası, günde 4 saatte 1 kez 5 ml,
  • 12 yaşından büyük çocuklarda ve yetişkinlerde, 4 saatte 1 2 ölçek 10 ml,

Bu belirtilen dozlar doktor kontrolünde artırılabilir veya azaltılabilir.

PEDİTUS ŞURUP FİYAT 2021

Doktor tarafından, hasta olan çocuklara veya bebeklere gerek görürülerse reçete edilen Peditus şurubu fiyatı merak ediliyor. Peditus şurup 2021 fiyatı 8.47 TL’dir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.