Sabun Ve Maden Suyu

Sabun Ve Maden Suyu

Sabun Kullanmak Cildi Kurutur mu ?

İçindekiler

Doğal sabun seçimlerinde kesinlikle bir cildiye doktoruna görünmeli ve sonrasında kararlar verilmelidir.Doğal sabun seçimlerini alerjik reaksiyonlarınıza karşı ve cilt tipinize göre seçmelisiniz aksi takdirde doğru ve istenilen sonuçları alamazsınız. Gün içerisinde gerek yaptığınız makyaj gerekse çevre ve hava kirliliğinden dolayı cildin gözenekleri dolar. Bunlar lekelere ve ciltte tahrişlere neden olabilir. Sabun iyi bir çözücüdür.Ciltteki yağ ve kiri vücuttan uzaklaştırmak için kullanabileceğiniz en doğal ürünlerden biridir.

Sabun kullandıktan sonra cildinizi uygun bir nemlendirici ile nemlendirmek cildinize istenilen bakımı sağlayacaktır.Doğal sabunla yıkama ve durulama işlerinden sonra vücudunuzu uygun bir nemlendirici i ile nemlendirmezseniz vücudunuzda kuruma ve tahriş meydana gelecektir. Uyumadan önce yüzünü Doğal sabunla yıkadıktan sonra nemlendirmek daha iyi sonuçlar verecektir. Düzenli kullanım sonucu vücudunuzdaki değişimleri göreceksiniz.

Cilt Bakımında Sabun Çeşitleri ve Faydaları

Etkili bir cilt bakımı uygulamasına dahil olmak için öncelikle birtakım hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. İstenen bir cilt bakımı ortaya koymak kimi zaman zor kimi zamansa oldukça kolaydır. Ancak bu kolaylığı meydana getiren yapılan hazırlıkların istenen şekillerde olmasıdır.Cilt bakımında ortaya çıkan etkili ürünlerden biri de sabunlardır. Cilt bakımı sabunları kendi aralarında farklılıklar göstermektedir.
Cilt bakımı sabunları sabunlar arasında sentetik sabunlar, nemlendirici sabunlar, transparan sabunlar, hafif hipoalerjenik sabunlar ve antibakteriyel sabunlar yer almaktadır. Sentetik sabunlar cildi oldukça az tahriş etmekte ve içeriklerinde laktik ve sitrik asit bulunmaktadır. Sentetik sabunların içeriğinde yer alan laktik ve sitrik asitler PH seviyesinin deri de ki PH seviyesi ile aynı olmasını sağlamakta ve bu sayede etkili bir cilt bakımı ortaya koymaktadır.Nemlendirici sabunlar koyun yününden üretilen lanolin maddesini barındırırlar. Sahip oldukları bu özellik sayesinde cildin kısa zamanda yumuşamasını sağlarlar. Ayrıca cildin kirlerden kurtulmasında etkili çözümler sunan nemlendirici sabunlar, yağlı ciltler üzerinde ki yağ tabakasının yok olmasına imkan tanırlar. Ancak nemlendirici sabunun uzun süreler kullanılması pek mantıklı değildir. Çünkü sabun uzun sürelerin kullanımında cilt üzerinde kuruluklar meydana getirmektedir.

sabun

Cilt bakımlarında etkili olan başka bir sabun çeşidi ise transparan sabunlar olmaktadır. İçeriklerinde gliserin bulunan transparan sabunlar, yüksek derecede şeker ihtiva etmektedir. Genelde hafif yapılı bir sabun olan transparan sabunlar, deriyi yumuşatma konusunda oldukça etkili bir konumda yer almaktadır. Ayrıca transparan sabun çeşidi her türlü cilt için kullanılabilmektedir. Antibakretiyel sabunlar da sabun çeşitleri arasında oldukça etkili bir konumda bulunur. Antibakretiyel sabun çeşidi derinin PH seviyesini azaltmakta ve benzoil peroksit içermektedir. Diğer yandan derinin PH seviyesini düşüren bir sabun için antibakteriyel etkiler sunduğu söylenebilmektedir. Ayrıca antibakteriyel sabunların sivilce oluşumlarında da oldukça başarılı sonuçlar ortaya koyduğu söylenmektedir. Son olaran antibakteriyel özellikte ki sabunların da uzun süreli kullanımları cilt açısından pek yararlı olmamaktadır. Çünkü uzun süre kullanım altına alınan bu antibakteriyel sabunlar zamanla cilt üzerinde kuruluklara neden olmaktadır

maden-suyu

Maden Suyunun Faydaları

Maden suyu günümüzde her türlü rahatsızlığa iyi gelir. Avrupa ülkelerinde sofra suyu olarak kullanıldığını bunun nedeni yemeklerle alınamayan bazı minarellerin maden suyuyla alınabilmesi olduğu.

Maden Suyunun Faydaları; Maden suyu mide asidini veya kronik mukotasi iltihabına faydalıdır. Sindirim sistemine iyi gelir.En önemlisi kabızlık çekenlere de faydalıdır en az günde bi defa kullanılmalıdır.Her sabah içildiğinde güne dinç ve enerjik başlarsanız.Kadınlar için en önemlisi cilde çok iyi gelmesidir.Cildiniz yorgun ve solgun görünmeyecektir. İçeriğindeki karbondioksit gazının cilt gözeneklerini açıcı etkisi vardır. Cildi rahatlatan, gerginleştiren ve pürüzsüz bir görünüm kazandıran maden suyu, aynı zamanda ciltte biriken yağ ve kiri derinlemesine temizleyerek, arınma sağlarMaden Suyu İle Yüz Temizleme ;Gece yatmadan önce makyajdan tamamen arındırdığınız yüzünüze tonik olarak sürdüğünüz maden suyu cildinizi yumuşatır ve dinlendirir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.