Saç Bakımı İçin Farklı Öneriler

Saç Bakımı İçin Farklı Öneriler

Saç Bakımı İçin Farklı Öneriler

İçindekiler

Saç Bakımı İçin Yapılması Gerekenler

Saç her bayan için ayrı bir önem taşımaktadır. Eskiden saçların daha sağlıklı olduğunu ve daha az döküldüğünü duyuyoruz. Bunun sebebi ise önceden elektronik aletler daha az olduğu için saçların kırılması, dökülmesi ve azalması gibi şeylerle karşılaşılmamasıdır.  Günümüzde elektronik aletlerin fazlalığı herkesin kullanıma başlaması ile saçlar zayıflar, dökülür ve kırılır. Saçların uzaması durur ve azalır. Eski zamanlar da arada bir kuaföre gidince yapılan bu işlemler artık hepimizin evinde özel aletlerle hemen hemen her gün yapılan işlemlere dönüşmüştür. Buda demek oluyor ki saçların yıpranması ve sağlıksız hale gelmesin de ki en büyük sebep elektronik aletler. Saç Bakımı İçin Yapılması Gerekenler ‘in en başında elektronik aletlerden kurtulmak vardır. Bu aletlerin kullanımını bırakırsanız saçlarınızın zamanla daha sağlıklı gözükmeye başladığını görebilirsiniz.

Saç Bakımı İçin Farklı Öneriler

Evet, saç bakımı araştırmalarınız da en çok rastladığınız yöntem saç bakım yağları yöntemidir. Tabi ki bu bir seçenektir. Bunun dışında sizlere tavsiye edeceğimiz en iyi yöntem Karaturp ‘tur.

Saç Bakımı İçin Karaturp Yöntemini şu şekil de açıklayabiliriz.

Mevsimin de pazardan aldığımız karaturpların kabuklarını soyalım.

İsterseniz biraz kabuklu bölge de bırakabilirsiniz.

Daha sonra bu turpları rendeleyelim.

Rendelediğimiz turpları kaynayan suyun içine atarak kısık ateşle demlenmesini bekleyelim.

Demlene turpu süzdürerek soğutalım.

Ilık bir kıvama gelen bu turplu suyu saçlarımızı yıkadıktan sonra saçımıza dökelim.Son durulama suyu gibi.

Daha sonra yıkamayalım kurutalım. Kokusu taze olduğu için sizleri rahatsız etmez. Ama rahatsız olurum diyenler 1-2 saat sonra saçlarını yıkayabilir.

Bu işlemi her hafta yapabilirsiniz. Bu bakımın saçınıza çok faydası olacağı hakkında kesin bilgi verebiliriz. Çok fazla kişi tarafından denenmiş olan bu yöntem oldukça fazla tutulacaktır. Hiçbir şekil de zararı olmayacak bir yöntemdir. Yağlara alerjisi olanlar ya da üşenenler için bu turp yöntemi çok daha faydalı olacaktır. Sağlıklı, uzun ve gür saçlar size ayrı bir güzellik katacak ve tarzınızı değiştirecektir. Saç bakımı için yapılması gerekenler ile bu konuda da bilgi sahibi olabilirsiniz.  Saç Bakımı İçin 10 Öneri adlı diğer yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.