Saç en kolay nasıl taranır? Koparmadan saç taramanın püf noktası

Uzun ya da kısa, kıvırcık ya da düz; hangi saç tipine sahip olursanız olun tarama esnasında zorluk yaşamanız muhtemeldir. Saçlarınızın iyice …

Saç en kolay nasıl taranır? Koparmadan saç taramanın püf noktası

Uzun ya da kısa, kıvırcık ya da düz; hangi saç tipine sahip olursanız olun tarama esnasında zorluk yaşamanız muhtemeldir. Saçlarınızın iyice karışıp taramayı zorlaştırması ve koparak dökülmesi, sizin için de önemli bir problemse yazımızın içeriğinden faydalanabilirsiniz. İşte saçlarınızın kolay taranması için etkili püf noktalar:

Bakımlı saçlara sahip olmak için saçın cinsine uygun ürünler kullanmak da oldukça önemlidir. Saçların sağlıklı bir görüntüye kavuşabilmesi için, saçın yapısında bulunan keratin, pigment ve yağların düzenli bir şekilde beslenmesi gerekir. Saçları şekillendirirken kullanılan ürünler ve tarama işlemleri de saçın sağlıklı olmasında önem taşır. Saçlarınızın cinsine uygun olarak düzenli kullanılan maskeler, vitaminler ve şampuanlar saça ihtiyacı olan nem ve besin desteğini vererek daha canlı görünmesini sağlar. 

EN KOLAY SAÇ TARAMANIN YOLLARI

İyi bir tarama için etkili olacak en iyi yöntem elbette ki doğru bir tarağa sahip olmaktır. Tahta ya da kauçuk malzemeden yapılmış, geniş bir gövdeye sahip taraklar ile saçlarınızı hem daha kolay tarayabilir hem de saçlarınızın elektriklenmesini önleyebilirsiniz.

Saçlarınız son derece karışık görünüyor olsa da sizi bu durumdan kurtarabilecek, oldukça basit bir yöntem var. Saçlarınızı taramaya diplerinden başlamak yerine uçlarından başlayarak işinizi önemli ölçüde kolaylaştırmak mümkün. Bu yöntem sayesinde saçlarınızın koparak dökülmesini ve canınızın acımasını önleyerek saçlarınızın kolayca taranmasını sağlayabilirsiniz.

Özellikle kıvırcık ve çok gür saçlara sahipseniz yıkama esnasında saçlarınızın çok fazla karışma ihtimali oldukça yüksektir. Bu nedenle iyi bir önlem alabilmek için banyoya girmeden saçlarınızı tarayabilir, ıslatma ve şampuanlama aşamasına daha sonrasında geçebilirsiniz. Aynı şekilde, yıkadığınız saçları havluya sarmadan önce, henüz ıslakken tarayıp nemini daha sonra alabilirsiniz.

Taranarak bir türlü açılmayan saçlar, doğal olarak sinirlenmenize neden olabilir ancak sakinliğinizi korumakta fayda var. Acele ve özensiz bir şekilde yapacağınız tarama, saçlarınızın açılmasına yardımcı olmak yerine onların kopmasına ve kırılmasına neden olur. Eğer böyle bir durum yaşamak istemiyorsanız sakinliğinizi mutlaka koruyun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.