Saç Rengi Nasıl Açılır?

Saç Rengi Nasıl Açılır?

Saç Rengi Nasıl Açılır?

İçindekiler

Öncelikle size bu yazı da saçınızı boyadınız da saç renginizi beğenmediniz açtırmak istiyorsunuz ve ne yapmak istediğinizi tam olarak bilmiyorsunuz bu konuda size az da olsa bildikleri mi aktarmak isterim.

Her bayan hayatına renk katmaya saçlarıyla başlar ve her kadın saçlarının bakımlı özenli olmasını ister bunun içinde sürekli aynı renk saç tonunu kullanmak istemez bunun için sürekli bir renk değiştirme  özelliği oluşur öyle zaman olur koyu boyattığımız saçlarımızı beğenmeyip açık renk tonları boyatmak isteriz bu da ilk önce saçımızı açtırmamız anlamına gelir.

Saç açtırmak göründüğü gibi çok basit bir şey değildir mesela ilk olarak boyayı boyayla açamayız onun için  sac rengi açıcı solüsyonlar ve  renk açıcı kimyasallar kullanılması gerekiyor bu da demek oluyor ki saçımızın oldukça yıpranması anlamına gelir.

Eğer saçlarınız boyayla elde edilmiş bir siyahsa bunu saç rengi açıcı hidrojen, peroksit ,oriel gibi maddelerle saçımızı açabiliriz ayrıca şunu da bilmeliyiz ki bu işlem riskli olduğu için deneyimli kuaförler tarafından yapılmalıdır.

Ayrıca daha önce hiç saçınızı boyatmadıysanız ve açtırmadıysanız çok rahatlıkla saçlarınızı da kendiniz açabilirsiniz bu nasıl mi olur mutfağımız da kullandığımız bir çok ürün ayrıca açıcı görevi de yapmaktadır.Saç rengi açmanın doğal yollarından en pratiği olan bu yöntem saçlarınıza hiçbir kimyasal değmeden, yıpranmadan ve etki edeceği için gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz.

Evde Dogal Yollarla Saç Rengi Açma | Koyu Saç Rengi Nasıl Açılır

Evde Dogal Yollarla Saç Rengi Açma Yöntemi – Papatya Suyu

Bu yöntemlerinden yaz aylarında en çok başvurulan yöntem olan papatya suyu ile saç rengi açma. Papatya suyu çok eski yıllardan beri saç rengini açmakta kullanılır. Yapmanız gereken 1 bardak suyun içine 1 tutam papatya atıp kaynatmak. Kaynatıp ılıttığınız papatya suyunu saçlarınıza sürerek güneşe çıkın. Haftada 2 kere uygulayabileceğiniz bu yöntemi saçınıza maske şeklinde de uygulayabilirsiniz. Daha sonra saçınızı temiz su ile durulamayı unutmayın.

Evde Dogal Yollarla Saç Rengi Açma Yöntemi – Karbonat

Karbonatın saç rengi açmakta etkili bir yöntem olduğunu biliyor muydunuz? Evet, karbonat suyunu ulaşmak istediğiniz renge ulaşana kadar haftada 1 kere uygulayabilirsiniz. 1 kabın içine 1 çay kaşığı karbonatı koyduktan sonra krem kıvamına ulaşana kadar yeteri miktarda su ilave ediyoruz. Saçlarınızda rengini açmak istediğiniz yerlere sürerek folyo ile sarıp bekletiyorsunuz. Karbonat saçları kurutabilir. Böyle bir durum ile karşılaştığınız zaman saçlarınızı durularken mutlaka saç yapınıza uygun bir saç kremi kullanmanızı tavsiye ederiz.

Evde Dogal Yollarla Saç Rengi Açma Yöntemi – Zeytinyağı

Zeytinyağının birçok harika etkisi bilinir. Zeytinyağı aynı zamanda etkili bir saç açıcıdır. Saçlarınızın yoğunluğuna göre yeteri miktarda zeytinyağını saçınıza sürün ve bir tarak yardımı ile tarayın. Ardından 1 saat kadar güneşten faydalanıp bekleyin. İstediğiniz saç tonuna ulaşana kadar haftada 3 gün uygulayabilirsiniz. Bu yöntem ile hem saç renginizi açacak hem de saçlarınızı besleyip daha parlak bir görünüme kavuşacaksınız.

Evde Dogal Yollarla Saç Rengi Açma Yöntemi – Saf Bal

Saf bal ile saç rengi açma yöntemi. Bu uygulamayı yaparken etkisini görmek için saf bal kullandığınızdan emin olmalısınız. Aynı miktarlarda bal ile suyu karıştırıp saçlara uygulayınız. Uygulama sonrası ister güneşe çıkarak bekleyebilir isterseniz de streç film ile sararak maske olarak uygulayabilirsiniz. İstediğiniz saç tonuna ulaşana kadar haftada 1 kere uygulayabilirsiniz.

Evde Dogal Yollarla Boyalı Saç Rengi Açma

Boyalı saçlar içinde etkili bir saç açma yöntemi olan C vitamini tablet ile saç rengi açma. C vitamini tableti eczanelerden kolaylıkla temin edebilirsiniz. 10 adet C vitamini tableti toz haline gelene kadar kırdıktan sonra kullandığınız şampuanın içine ekleyin. Düzenli kullanımda istediğiniz saç rengine ulaşmanız mümkün olacaktır.

Sacrengiacma

dogal-Sac-rengi-acma

Limon ile Saç Rengi Açma

İşte saçlarınızda birkaç ton açıklık, aralarda hoş pırıltılar sağlamak için  Saç Rengi Açmak için doğal yöntem. Her evde her zaman bulunan limon ile zahmetsizce ve kısa sürede hazırlayacağınız bu karışım saçlarınıza çok iyi gelecek. Saçlarınızı sağlıkla parlatırken doğal saç renginizden sadece bir miktar daha açık ton sağlayacak limon suyu ile saç açmak hem zararsız hem de bedava bir uygulamadır. 1 bardak limon suyuna 1 bardak içme suyu ekleyin. Saç köklerinizden uçlarına kadar uygulayın. Islak saçlarınız ile güneşte yarım saat- bir saat arası kalmanız yeterli. Eğer bu karışımı saçlarınıza uygularken spreyli bir şişe kullanırsanız her yanına iyice etki etmesini sağlayabilirsiniz. Eğer saçlarınıza doğal gölgeler istiyorsanız yine limon suyundan faydalanabilirsiniz. Saça doğal gölge yapmak için aynı karışımı saçlarınıza küçük tutamlar halinde uygulayın.

Bal maskesi ile Saç Rengi Açma

Balın mucizesi sadece saçı beslemek değil aynı zamanda açmak için de kullanılabilir. 1 çorba kaşığı bal ile aynı miktarda suyu karıştırın saç uçlarına sürün. Güneşe çıkarak etkisini arttırın. Limon suyu uygulaması ile dönüşümlü olarak uygulandığında hem enfes tonlar yakalanabilir. Hem de bir yandan doğal yoldan saç açma işlemi yaparken hemde bir yandan da doğal saç bakım maskesi uygulamış olursunuz.

Doğal saç sarartıcı

Eğer saçlarınıza boya yapmadan sadece renk ile ışıltılar vermek istiyorsanız hem doğal saç bakımı hem de doğal saç açma yöntemlerini aynı anda uygulayarak bir taşla iki kuş vurabilirsiniz. 100 gr kuru papatyayı 1 bardak kaynar su içerisinde yarım saat kadar demleyin. Ilındıktan sonra süzün. İçerisine 1 limonun suyunu, 1 çay kaşığı toz tarçını, yarım çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağını ekleyin. Spreyli bir şişeye dökerek iyice karıştırın. Saç diplerinden uçlarına kadar iyice uygulayın. Yarım saat güneşte kurumasına izin verin. Arada karıştırarak güneşin saç tellerinize etki etmesine izin verin. İşte, artık sağlıkla parlayan, ışıltılısaçlarınız var.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.