Saçınızdaki beyazları gizlemenin pratik yolları

Saçlarımız genetik faktörler veya yaş nedeniyle zamanla beyazlıyor. Kimileri beyaz saçları ile barışsa da çoğu kadın hem sevdiği bir başka rengi …

Saçınızdaki beyazları gizlemenin pratik yolları

Saçlarımız genetik faktörler veya yaş nedeniyle zamanla beyazlıyor. Kimileri beyaz saçları ile barışsa da çoğu kadın hem sevdiği bir başka rengi kullanabilmek hem de beyazlarını kapatmak için saçlarını boyuyor. Ancak bazı dönemlerde dip boyası yaptıramayabiliyoruz. Saçları çok hızlı uzayan kadınlar ise dip boyasına vakit yetiştiremiyor. İşte bu nedenle geçici süre ile dip boyası yaptıramadığınız durumlar için sizlere beyaz saçlarınızı kolaylıkla gizleyebilmeniz için önerilerde bulunacağız. 

Yaşınız veya genetik faktörler nedeniye saçlarınız beyazladıysa yahut farklı bir saç rengi istediğiniz için saçlarınızı düzenli olarak boyuyorsanız ve diplerinizde de hafif beyazlar başladıysa, düzenli olarak dip boyası yaptırmanız gerekiyor demektir. Ancak kimi zaman saçların çok hızlı uzaması kimi zaman da dönemsel olarak dip boyası zamanı gelse de saçlarımızı boyayamayabiliriz. İşte bu nedenle saç diplerinizdeki beyazları kapatmak için size beyazları gizlemenin 8 pratik yolu ile geldik.

1. Açık renklere yönelin
 

Öncelikle şunu söylememiz gerekiyor: Saçlarınız çok hızlı uzuyorsa ve beyazlarınız çok fazlaysa açık renklere yönelin. Özellikle açık renk yoğun röfleler göz yanılgısı yarattığından, saçlarınızın dipleri gelse bile uzun süreler, hatta aylar boyunca boyunca kuaföre gitmeden idare edebilirsiniz.

2. Tamamen beyazlayan saçlarınız için platin sarısı deneyin

Saçlarınızın tamamı beyazladıysa, platin sarısına merhaba demenizin zamanı gelmiştir. Hiç düşünmeyin ve artık koyu renk saçlara ve kızıllara veda edin. 

3. Boyayı bırakın ve cila kullanın
 

Saçlarınızın çok ciddi bir kısmı kırlaştıysa, saçlarınızı boyamayı bırakın ve artık rengini daha canlı ve şık gösterecek cila uygulamalarına başlayın. Cila, saçlarda oluşan renk tonu farklılıkları veya yıpranma gibi olumsuz görünümleri onarmaya da yaradığı için saçlarınız eskisinden daha canlı, parlak ve sağlıklı görünecek.

4. Beyaz kapatıcı spreyler ile günü kurtarın
 

Acil durumlar için anında beyaz kapatıcı spreyler kullanın. Diplerine sıkacağınız birkaç fıs ile beyazlarınızı kapatabilirsiniz. Saçlarınızı yıkayana, yani ilk banyonuza kadar saçlarınızda kalmaya devam eden bu beyaz kapatıcı spreyler ile saçlarınız az önce dip boyası yapmışsınız gibi görünüyor. 

5. Beyazlarınız çok değilse, beyaz kapatıcı maskaralara yönelin
 

Çok fazla beyazınız yoksa ancak saçlarınızın önlerindeki beyazlar sizi rahatsız ediyorsa, sadece saçlarınızın önleri için beyaz kapatıcı maskara kullanın.

Beyaz kapatıcı maskaranız yoksa, saç renginize uygun bir kahverengi veya siyah renkte kurumuş bir eski maskaranızı da kullanabilirsiniz.

Saçlarınızı arkada atkuyruğu modelinde toplarsanız, saçlarınızın dipleri daha az görüneceğinden, maskarayı çok fazla kullanmak zorunda kalmazsınız. Ancak maskara kuruyana kadar elinizi saçınıza sürmeyin. Bu nedenle önce saçlarınıza şekil verip ardından maskarayı kullanmanız daha doğru olacaktır.

6. Aksesuarlardan yararlanın
 

Aksesuarlarla saçlarınızı gizleyin. Rengarenk bandalar veya süslü taçlar sevmiyorsanız, saçınızın renginde kalın bir taç veya tek renk bir bandana da işinizi görecektir. Biraz neşeniz yerine gelsin istiyorsanız, beyaz saçlarınızın yoğun olduğu bölgeyi kapatacak şekilde görseldeki bandana bağlama modellerini deneyebilirsiniz.

7. Saçlarınızı ayırdığınız tarafı değiştirin

Saçlarınızı farklı bir yerden ayırın. Örneğin saçlarınızın üst kısımları ve ortasında yoğun bir beyazlık varsa, saçlarınızı yandan ayırmaya başlayın. Üstelik saçlarınızı her zaman aynı tarafa doğru ayırırsanız, o bölümdeki saçlarınız daha hacimsiz görünecektir. Bu sayede saçlarınız daha hacimli de görünecektir.

8. Saç diplerinizi gizlemek için hacimli modellere yönelin

Beyazlarınız özellikle saç çizginizin olduğu ön tarafta yoğunlaşıyorsa, saçlarınızı toplamak veya atkuyruğu yapmak beyazların daha yoğun görünmesine yol açacaktır. Bu nedenle dağınık ve hacimli görünen modellere yönelin. Saçlarınızı serbest bırakacağınız su dalgası modeli saçları daha volümlü ve hareketli gösterir. Saç köklerinin daha dik durmasını sağladığı için de dipler daha az ortaya çıkar. 

Nasıl yapılır: 

  • Şekillendirici köpüğü saçlarınıza uygulayın.
  • Saçlarınızı tutam tutam kıvırarak kurutun.
  • İşlemin sonunda saç köklerine doğru hacim veren saç spreyini uygulayın.
  • Olmadı mı? O halde saç şekillendirici kullanın

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.