Saçları Düzleştirmek İçin Kullanılan Doğal Yöntemler

Saçları Düzleştirmek İçin Kullanılan Doğal Yöntemler

Saçları Düzleştirmek İçin Kullanılan Doğal Yöntemler

İçindekiler

Kadınlar, son yıllarda sahip oldukları saçların düz, yumuşak ve ışıltını bir görünüm sahibi olması için çalışmakta, bu amaç uğrunda birçok kozmetik ürünü kullandığını görmekteyiz. Düz saç sevilmesinin temel nedenleri arasında düz saçları şekillendirmenin oldukça kolay olduğunu ve uzun yıllar yıpranmadıkları olduğu söylenmekte. Doğuştan düz saça sahip olmayan kişiler kimyasal yöntemlerle saçların büyük zararlar meydana geldiğini ifade etmekteler. Bu nedenle her alanda olduğu gibi Saçlar Düzleştirmek için Kullanılan yöntemler arasında doğallık aranmaya başlanmıştır. Bazı doğal çözümler saçların uzun bir süre düz ve yumuşak görünüm kazanmalarına olanak sağlamakta. Aşağıda vereceğimiz yöntemler saçları güçlendirerek yıpranmalarının önüne geçerek düz bir görünüm kazanmalarını sağlamakta. Unutmadan ekleyelim; liste içerisinde yer alan yöntemler haftada en fazla 3 defa uygulanmalıdır.

Sıcak  Yağ Masajı

Dünya üzerindeki birçok ünlü isimin düz ve ışıltılı saçlara sahip olma yöntemleri arasında gösterilen sıcak masaj yağı, kullanılması durumunda oldukça güzel etkiler meydana getirebilmekte. Hindistan cevizi yağı, zeytin yağı ya da hint yağı seçeneklerinden birisini bir cezve içerisinde parmak dokunabilecek seviyeye gelene kadar ısıtın. Isıtılan yağı saç köklerinde her yere temas edecek şekilde yayarak masaj uygulayın. Uygulama işleminin ardından saçınızı havlu ile kapatarak 30 dakika bekletin. Gerekli sürenin dolması ile beraber saçınızı şampuan ile yıkayın.

Süt Maskesi

Daha önce kullandığınız boştaki bir sprey şişesinin içini süt ile doldurun. Sonrasında ise saçlarınızı ilk olarak bir şampuan ile yıkayın ve normal olarak tarayın. Tara işleminin bitmesi ile beraber içerisinde süt bulunan spreyimizi saçımıza püskürtelim. Saç köklerinin geneline yayılan süt saç üzerinden en az 30 dakika beklesin. Bekleme işleminin ardından saçınızı yıkayabilirsiniz. Saçlarınızda süt kokusu kalmasını istemiyorsanız saçlarınızı yıkadıktan sonra tara işlemi sırasında taraklarınıza çok az miktarda parfüm sıkarak tarayabilirsiniz.

Yumurta ve Pirinç Unu

Saçları Düzleştirmek İçin Kullanılan Doğal Yöntemler arasında yumurtanın önemli bir yere sahip olduğunu, ilk olarak yumurtanın beyazını ayırmak gerektiğini belirtelim. Elimizde bulunan pirinç unu içerisinden 5 yemek kaşığını bir kaba alarak içerisine lekeci kili ve yumurta beyazını ilave ederek karıştıralım. Elde edilen karışımı saç köklerine iyice ulaşacak şekilde masaj yardımı ile yedirin. 1 saatlik bekleme süresinin ardından şampuan yardımı ile saçınızı yıkayın. Bu yöntemler Saçları Düzleştirmek İçin Kullanılan Doğal Yöntemler arasında en sık tercih edilenlerindedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.