Saçların Hızlı Uzaması İçin Tavsiyeler

Saçların Hızlı Uzaması İçin Tavsiyeler

Saçlar erkelerin makyajı kızların ise yüz güzelliğini belirlemekte en büyük etmenlerden birisidir. Kullanılan saç şekillendiriciler , saç düzleştiriciler gibi ürünler saçlara zarar verirken aynı zamanda hava kirliliği , yeterli beslenilmediği ve düzenli beslenilmediği için saç kökleri büyük bir zarara uğruyor. Saçları hızlı uzatmak için ve saçı yıpratacak faktörlerden korumak için atlanılan bir kaç küçük ayrıntılar bulunmaktadır. Bu küçük detayları atlamayıp , uygularsanız saçlarınız canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşacak ve eskisinden daha fazla hızlı uzayacak.

Saçların Hızlı Uzaması İçin Tavsiyeler

İçindekiler

Saç masajı yaparak saç köklerinizi güçlendireceği gibi , kırılmalarda engelleyecektir. Sadece duşta iken saç masajı yapmak yerine normal masaj yapabilirsiniz.

Saçlarınız toplu veya bağlı iken uyumamalısınız. Saçlarınız toplu bir şekilde uyursanız saçlarınızda oluşacak basınçtan dolayı saçlarınız kopartabilir.

Stres tüm vücudunuz için zararlı olabileceği gibi saçlarınız içinde zararlı . Stres kan akışında bozulmalara yol açtığı için stresten uzak durmalısınız.

Saçlarınızı belirli zamanlarda tarayın , saçlarını tarayarak saç derinizde de bulunan kan basıncını düzenleyerek saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Saç kremlerini saç köküne uygulamanız halinde saç köklerinizde ciddi anlamda zarar verir.

Tüm vücudumuz için faydalı olan su aynı zamanda saçlarımız içinde çok faydalıdır. Yapılan araştırmalara göre saç sağlığınız için vazgeçilmeyecek ürünün su olduğu açıklanmıştır.

Çabuk Saç Uzatmak İçin Yapılması Gerekenler

Saç nasıl çabuk uzar; Dengeli beslenmeli ve sağlıklı uzun saç için gereken vitaminleri beslenmenize eklemelisiniz. Unutmayın, saçlarınız doğal tellere sahiptir ve bunlar sağlığınızın ve iyi olmanızın yansımasıdır. Eğer vücudunuza iyi bakmazsanız, saçlarınız istediğiniz gibi görünmeyecektir. Vücudunuza iyi bakmalı, bir saç bakım programı uygulamalı ve beslenmenize vitamin katkısı sağlamalısınız. Biraz dikkat ve bakımla saçlarınızın harika bir görünüme kavuştuğunu göreceksiniz.

Saçların Çabuk Uzaması için Öneriler

Saç şekillendiricilerle vedalaşın

Eğer gerçekten saçınızı kısa süre içinde uzatmakta kararlıysanız saç düzleştirici ve maşalarla vedalaşın. Yüksek ısı saçlarınıza zarar verir ve yıpratır. “Kullanmadan asla” diye düşünüyorsanız ısıdan koruyucu saç bakım ürünleri uygulayın.

Kestikçe uzar efsanesine inanın

Evet birçoğumuz saçlarını kestirmekten korkar. Bunun nedeni ‘uçlarından kestireceğim’ derken bir anda kısalan saçlardır. Ancak saçlarınızın uçlarındaki kırıkları aldırmanız daha sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar. Sağlıklı bir saç ise daha hızlı uzar.

Saç kremini ihmal etmeyin

Şampuan saçınızdaki kiri ve yağı arındırırken, saç kremleri besleyici özelliğiyle saçınıza sağlıklı ve parlak bir görünüm katar. Saçınızın doğal yağ dengesini bozmamak için banyo rutininizde ara ara şampuan adımını atlayın. Sadece az miktarda saç kremi uygulayın.

Kapanışı soğuk suyla yapın

Duştan çıkmadan önce birkaç saniye saçınızı soğuk suyla durulayın. Bu sayede ısıdan kaynaklı saç yıpranmasının önüne geçmiş olur ve nemi saçınıza hapsedersiniz. Ayrıca çok sıcak suyla saçınızı yıkamak hem saçlarınızı yıpratır hem güçsüzleştirir.

Masaj yapın

Duştayken ıslak saçlarınıza saç kökünden başlayarak öne doğru masaj yapın. Hem günün stresinden arınacaksınız hem de saç köklerinizdeki kan akışı hızlanacak.

Yastık kılıfınızı değiştirin

Uzmanlar pamuk yastık kılıflarının daha fazla sürtünme yarattığını bu nedenle daha çok saçları döktüğünü ve karıştırdığını belirtiyor. Saten kumaştan bir yastık kılıfı tercih edebilirsiniz.

Beslenmenize dikkat edin

Beslenmenizde protein, C ve E vitaminine yer vermek önemli. Örneğin protein bakımından zengin yumurtada aynı zamanda saç dökülmelerine karşı kullanılan Biotin de yer almakta. Kan akşınınızı düzenleyen E vitamini daha sağlıklı saç kökleri demektir. Daha sağlıklı saç kökleri ise daha hızlı uzayan saçlar sağlar. C vitamini ise vücutta kollajen salgılayarak sağlıklı bir cildin ve saçların güvencesidir.

Uzun Saç Düşmanları Nelerdir?

Uzun saç düşmanları; kırılma, uçuşma ve kırık uçlardır. Uyandığınız andan itibaren, uyanıkken ve hatta uyurken saçlarınızın kırılmasına yol açan bir çok etken vardır. En çok görülenler yanlış fırçalama ve yıkama, uçlarını gereken sıklıkta kısaltmamaktır. Saç şekillendirme, yanlış beslenme ve huzursuz uyumak da saçta kırılmaya neden olabilir. İnsanların, saçlarına iyi geleceğini düşündükleri şeyler saçlara zarar verebilir. İyi bakım; basit, ancak doğru bakım ürünleri uzun, güzel ve sağlıklı bir saç a kavuşmanızı sağlar.

Saçlarınızın daha kısa sürede ve hızlı uzamasını istiyorsanız , saçınıza uygulayacağınız kimyasallardan kısa bir süre veda etmeniz gerekmektedir. Kullanılan kimyasallar saç diplerini tıkayacağı için saçlarınızın uzamasını yavaşlatacaktır.

Saç Kıran Belirtisi Nedir? Nasıl Geçer? veya Saç Dökülmesinin Sebebleri ve Çözümü yazımızı okuyarak devam edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.