Sağlıklı Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler

Kilo vermek son zamanlarda her iki kişiden birisinin sorunu olup, kilo vermek için bazı yöntemler uygulanmaktadır. Bu yöntemler arasında genellikle sağlıksız beslenerek kilo vermeye çalışan kişiler yer almakta olup, bu kişiler ise uyguladıkları diyet sonucun da ise kilo vermek yerine kilo artışı gözlenmektedir. Aynı zaman da kilo verme olsa da verilen kilolar kısa süre içerisinde geri alınacaktır. Çünkü sağlıksız bir şekilde verilen kilo hemen geri alınmaktadır. Peki, sağlıklı kilo vermek için yapılması gerekenler nelerdir gelin birlikte inceleyelim.

Sağlıklı kilo vermenin birkaç belli başlı kuralları bulunmaktadır. Bu kurallardan ilk ki öğünleri çoğaltmak porsiyonları azaltmak, spor yapmak ve son olarak da bol bol su tüketmek olacaktır. Bunları ele aldığımızda ise sağlıklı bir şekilde kilo vermeniz sağlanmaktadır.

Sık diyet uygulamaları kullanıldığı halde verilmesi zor olan kilolar oldukça sorun olmuş bir durumdur.  Kilo vermek için uygulanan diyet programları ve zayıflama yöntemleri uygulanmıştır.  Fazla yemek yemek, yeterince hareketsiz kalmak, psikolojik olaylar,  zayıflamamaya neden olmaktadır.  sağlıklı bir şekilde kilo vermek için dengeli beslenmek, aşırı yemek yemek,  az ve fazla uyumamak, kafein tüketimini azaltmak ve spor yapmak gerekir.

Sağlıklı Kilo Verme Yolları

Diyetisyen doktoruna başvurularak ve diyetisyen eşliğinde hazırlanan diyet programlarının uygulanması zor gelenler kilo almamak için dikkat edilmesi gerekenleri bilerek sağlıklı kilo vermektedirler. Sağlıklı kilo vermek için yapılması gerekenlerden biri yemeklerden önce 2 bardak su içilmesi önerilmektedir. Yemeklerden önce içilen su karnı tok tutar ve fazla yemek yemekten uzak tutmaktadır.  Sağlıklı kilo vermek isterken vücudu aç bırakmamak ve protein ihtiyacının karşılanması gereklidir.

Sağlıklı kilo vermek için dengeli beslenilmesi gerekir.   Alkol kullanımı kilo alma riskini artırmaktadır. Sağlıklı kilo vermek için yapılması gerekenler meyve ve sebze tüketimini artırmaktır. Paketlenmiş hazır gıdaların içinde kimyasal maddeler bulunduğu için paketlenmiş gıdalar yerine evde yapılmış doğal besinler tercih edilmelidir.  Sabah kahvaltı yapmayan bir birey daha sonraki vakitlerde fazla yeme hissiyatı içerisinde olup hızlı kilo alabilmektedir. Sağlıklı kilo vermek için yapılması gerekenlerden önemli olan bir diğer madde ise sabah kahvaltısıdır.  Her gün 30 dakika spor ve egzersiz yapmak sağlıklı kilo vermeyi sağlamaktadır.

 

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

İçindekiler

  • Öğünleri Çoğalt, Porsiyonları Azalt

Kilo vermek için en önemli altın madde olan öğünleri azalt, porsiyonları çoğalt kuralı aslında sizlere yemeyi kes demek yerine az ve sık yemenizi dile getirmektedir. Bu madde sizlere metabolizma hızınızı arttırmanızı sağlarken aynı zaman da çok acıkmamanızı ve çok yememenizi de sağlamaktadır. Öğlen yemeği yediğiniz zaman tıka basa yemek yerine az yiyerek öz yemek ardından bir ara öğün yaparak meyve yemeniz sizin akşam için de çok acıkmamanızı sağlar. Bu da tabi ki sizlere sağlıklı şekilde kilo vermenize yardımcı olacaktır.

  • Spor Yapmak

Kilo vermenizin en çok yardımcı kaynağı spor yapmaktır. Spor yapmak sizlerin kilo verirken aynı zaman da sıkılaşmanıza yardımcı olmaktadır. Yağ yakımını hızlandıran ve kilo vermenize yardımcı olan spordur. Spor yapmak sadece kilo vermek isteyen kişilerin değil sağlıklı yaşamak isteyen kişilerin de ideal seçeneğidir. Aynı zaman da spor yapmak illa ki spor salonların da yapılan egzersizler değildir. Spor yapmak için yürüyüş, zumba gibi hareketler de yapılabilir.

  • Su Tüketimi

Su hayattır ve bunu bilmeyen kimse yoktur. Su içmek ömrü uzatır, yaşamınıza yaşam katar. Özellikle kilo vermek isteyen kişiler su tüketimi sağlayarak daha hızlı kilo vermelerini sağlamaktadır. Aynı zaman da özellikle aç karnına içilen su yemek yemenizi azaltarak daha hızlı kilo vermenizi sağlamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.