Selülitlerden Kurtulmak İçin Tavsiyeler

Selülitlerden Kurtulmak İçin Tavsiyeler

Bir çok kadının sorunu haline gelen selülit özellikle yaz sezonunda kabus olan selülitler kadınları psikolojik olarak etkilemektedir. Selülit sorunları olan kadınların selülitleri kapatmak için değilde selülitlerde kurtulmak için uğraşması gerekmektedir.

Selülitlerden Kurtulma Önerileri

Ara öğünleri atlamayın ve boş zamanlarınızda tüketeceğiniz yiyecekler kilo almanıza neden olabilir . Ara öğünlerinizde meyve tüketebilir ya da meyve suyu içebilirsiniz. Kızartma gibi yağlı besinlerin tüketilmesinden uzak durmalısınız.

Uyandıktan sonra ve uyumadan önce ılık suyu ile hazırlayacağınız içeceği tüketebilirsiniz. Ilık suyunun içerine bir kaç damla limon sıktıktan sonra , yemeklerden önce içebilirsiniz.

Özellikle düşük kalorili ve aç kalarak selülitlerin artmasına neden olabilirsiniz. Şok diyetlerden ve düşük kalorili diyetleri uygulamaktan uzak durun.

Az ve sık olarak tüketilecek yemekler selülitin çözümü olabilir çünkü aç kalarak selülitlerden kurtulamazsınız. Tüketeceğiniz dengeli ve düzenli besinler selülitlerden kurtulmak için yardımcı olacaktır ama unutmamalısınız ki hep aynı yiyeceklerin tüketilmesi selülit oluşturacaktır.

Üç günde bir yapılacak kese ile selülitlerinden kurtulmanız mümkün.

Sağlıklı olmak isteyen kişiler gibi sizde günde en az üç litre su tüketmelisiniz. Ayrıca tuz tüketimini azaltarak bırakmalısınız.

Kola , soda , alkol gibi içecekleri azaltarakta selülitler için yararlı olacaktır. Sadece selülitten kurtulmak için değilde sağlıklı bir yaşam için bu içecekleri tüketmemeniz gerekmektedir çünkü bu tür içecekler tüketildiği zaman insan sağlığına zararlıdır.

Elma gibi kabukları yenen meyveleri kabukları ile tüketin . Bu besinlerin kabuklarında lif oranı yüksek olduğu için selülitlerden kurtulabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Leyla dedi ki:

    Hiç selülitim yok allaha şükür 🙂

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.