Sivilce Düşmanı Pirinç Unu Maskesi

Sivilce Düşmanı Pirinç Unu Maskesi

Vücudumuzun sağlığı ve aynı zamanda yüzümüzün görüntüsü duruşu çoğu zaman diğer tüm problemlerimizi arkada bırakıp ön plana çıkmaktadır.Güzellik,yakışıklılık ve estetiğin en önemli unsuru olan yer yüz bölgesi bununla birlikte vücudumuzun en hassas yerlerinden birisidir. Bu hassaslığından dolayı bu bölgenin yıpranması zarar görmesi hemen hepimiz için kaçınılmaz bir sondur.Bundan dolayı bu bölgenin bakımının daha bir özenle yapılması bunun üzerine bir de maskelerden yardım alınmasına gerek duyulmaktadır. Özellikle doğu ülkelerinde çokça kullanılmakta olan pirinç unu maskesinin ülkemizde de gün geçtikçe kullanılması artmaktadır. Vücudumuzdaki izlerin görüntüsünü oldukça hafifleten bu yöntemle dışarıda ki zararlı ışınları absorbe eden cildinizi koruyabilirsiniz.

Cildimizin baş düşmanı olan sivilcelerin yok  olması  için de pirinç unu maskesini kullanabilirsiniz.Pirinç unu birçok firma tarafından üretilip marketlerden kolayca alabileceğiniz bir ürün olmasıyla da birçok kişi tarafından tercih ediliyor.

Gelelim bu maskenin nasıl yapılacağına öncelikle 4-5 kaşık kadar pirinç unu yeterli olmaktadır. Çay bardağının yarısı kadar suyu pirinç ununa katıp herhangi bir kaşıkla iyice karıştırın.Maskenizi bu yolla kolaylıkla yapıp yüzünüze iyice yedirdikten sonra kurumasını bekleyip sonucunu göreceksiniz.Bu işlemi dört beş haftaya yayıp haftada iki kere yapmanız sizi kesin sonuca ulaştıracaktır.

Cildinizin daha beyaz bir hale getirip sivilcelerinizden kurtulmak istiyorsanız ise iki kaşık pirinç ununa bir kaşık kadar süt tozunu karıştırdıktan sonra üzerine üç çay kaşığı kadar zeytinyağını da ekleyip üstüne istediğiniz krem kıvamına gelene kadar su ekleyerek karıştırıp istediğiniz kıvamı yakalayınca yüzünüze sürebilirsiniz.Daha sonra on beş dakika bekleyip bolca suyla yüzünüzü yıkayıp işlemi sonlandırabilirsiniz.

Bu pirinç unu maskenizin vücudunuza herhangi bir zararı veya alerji yapıp yapmayacağı kafanızı kurcalayabilir.Tezgahlardan temin ettiğiniz pirinç unlarına güvenmiyorsanız ve size sorun teşkil edeceğini düşünüyorsanız herhangi bir sorunla karşılaşmamak için evinizde  doğal olarak pirinç alıp ezerek de  pirinç ununu elde edebilir oluşacak sorunlardan kendinizi koruyabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.