Sivilce Kurutmanın Doğal Yöntemleri

Sivilce Kurutmanın Doğal Yöntemleri

Sivilce Kurutmanın Doğal Yöntemleri

İçindekiler

Sivilceler, her kadının en büyük düşmanı olmaktadır. Bununla birlikte özellikle bayanlar, sivilcelerinden kurtulmaya çalışmakta ve bunun için pek çok yöntem denemektedirler. Bu yöntemlerin evde rahat bir şekilde uygulanması ve yapılabilmesi de, bayanlar için büyük bir önem taşımaktadır. Eğer sivilceler farklı bir hastalık ya da sorunun belirticisi olarak görülürse, bayanların hekimlerden yardım alması gerekmektedir. Ancak kadınları bazı dönemlerinde ve strese bağlı olarak ciltte oluşan sivilceler, ev ortamında hazırlanabilecek kolay yöntemlerle tedavi edilebilmektedir. Bu anlamda en çok tercih edilen e basit bir yöntem olarak görülen karbonat maskesi kadınların öncelikli tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Karbonat maskesi yapmak ve sivilcelerinden kurtulmak isteyen kadınlar, az miktarda karbonat ve su ile birlikte ev ortamında rahat bir şekilde maskelerini uygulayabilmektedir.

Sivilceler moral bozucu zamanlarda moral bozacak yerlerde çıkabilir. Bazen hızlı bir şekilde sivilceleri yok etmek hızlı ve etkili çözümler bulmak isteyebilirsiniz. Sizlere sunacağımız tarifler evinizdeki malzemelerle hızlı bir şekilde sivilceleri kurutup solgunlaştırmaya yarıyor.

Sivilce Maskeleri

Karbonat maskesi; karbonat ve su bir kâsenin içinde karıştırılır. Karışım krem kıvamına gelinceye kadar, karıştırma işlemi devam eder. Kıvamı elde edenler, ciltlerindeki sivilceli bölgelere maskelerini rahatlıkla uygulayabilirler. Fakat uygulama haftada bir ya da iki kez olmalıdır. Ayrıca cilt hassasiyeti olan bayanlar, maskelerini uygulamadan önce gerekli önlemleri de almalıdır. Bu sayede hem kullanıcı sağlığı hem de yöntemin verimi korunmuş olur.

Buz Küpleri

Buz küpleri ile sivilcelerin ve kızarıklıkların üstünü ovalamak gözeneklerin daralıp sıkılaşmasını ve aknelerin kurumasını sağlar.

Diş Macunu

Parmak uçlarınıza biraz diş macunu alın ve sivilceli bölgelerin üstüne sürün. Sivilcelerin içindeki iltihapların dışarı çıkmasını sağlayarak daha hızlı bir şekilde kurumasını sağlar.

Bu yöntem hassas ciltlerde yanma ve kızarıklık yapabileceği için önce çok küçük bir bölgeye uygulayarak cildinizin böyle bir tepki vermediğinden emin olduktan sonra diğer bölgelere sürün.

Limon

Bir limonu ortadan ikiye bölün. Sivilcelerin bulunduğu bölgeyi kestiğinin yarım limonun yüzü ile ovalayın. Bu işlemi yatmadan önce yapın ve yıkamadan bütün gece böyle durmasını sağlayın. Bu işlem akneleri kurutacaktır.

Bunun dışında limon maskesi de, sivilcelerden kurtulmak isteyen bayanların tercihleri arasında yer almaktadır. Bu yöntemde bayanlar, limon suyunu ya da limonu ciltlerindeki sivilceli bölgelere uygularlar. İşlem sonrasında en az 5 an fazla 10 dakika beklenmelidir. Daha sonra cilt ılık suyla durulanarak, gözle görülür bir değişimin ortaya çıktığı gözlemlenebilir. Limonun etkisini artırmak için yüzünüze limon maskeleri yaparak sivilcelerle daha etkili bir biçimde savaşabilirsiniz.

Üzüm

Önceden buzdolabında iyice soğumuş olan üzümleri tercih edin. Üzümleri ikiye böldükten sonra yüzünüzü bu üzümlerle ovalayın. 10 – 15 dakika bekledikten sonra soğuk suyla yüzünüzü yıkayın. Sivilcelerin kuruduğunu ve ciltteki gözeneklerin temizlendiğini göreceksiniz.

Sarımsak

Bir sarımsak dişini soyun ve ezin. Kızarıklıkların ve sivilcelerin bulunduğu bölgelerin üzerine sürün. 20 dakika sonra durulayın. Biraz kötü kokabilir ama kokuya dayanırsanız sonucunu alacağınızdan emin olun.

Yumurta Beyazı

Sivilcelerin üzerine yumurta beyazını sürün. 20-25 dakika bu şekilde kalmasını sağlayın. Sonrasında soğuk suyla yıkayın. Hızlı ve etkili bir şekilde sivilceleri kurutmanın en etkili yollarından birisi de budur.

Papatya Çayı

Papatya çayına bir tutam kuru maya ekleyerek karıştırın. Bu karışımı yüzünüze sürün ve kuruyana kadar bekleyin. Sonrasında ılık su ile durulayın.

Portakal Kabuğu

Bir portakalın kabuğunu güneşte kurutun. Kurumuş portakal kabuklarını toz haline getirmek için rendeleyin. Biraz su ekleyerek karışım kıvam alana kadar karıştırın. Karışımı yüzünüze sürün ve 15 dakika bekleyin. Sonrasında ılık su ile durulayın ve sivilcelerin kurumasına şahit olun.

Çilek

4-5 çileği ezerek püre haline getirin. Yüzünüze bu püreyi sürerek 30 dakika bekleyin. Kokusu ile de sizi büyüleyecek bu maskeyi 30 dakika sonra yıkayıp çıkarabilirsiniz. Sivilcelerinizi etkili bir şekilde kurutacaktır.

Beyaz Sirke

Bir pamuk topuna biraz beyaz sirke damlatın. Pamuğu yumuşakça yüzünüze sürün. İçindeki iltihabın akmasını sağlayarak sivilcenin daha çabuk kurumasını sağlayacaktır.

Karbonat

Karbonatı su ile karıştırarak krem kıvamını almasını sağlayın. Gece yatmadan önce bu karışımı yüzünüze sürün ve gece boyu bu şekilde kalmasını sağlayın. Sabah kalktığınızda ılık suyla durulayın. Tüm sivilceleri kurutacaktır.

Nane Suyu

Bir kaç nane yaprağının suyunu çıkartın. Bir pamuk yardımı ile çıkan nane suyunu sivilcelerin üstüne sürün. Sivilcelerin kurumasına yardım edecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.