Sivilceleri Yok Etmek İçin Maskeler

Sivilceleri Yok Etmek İçin Maskeler

Ergenlik döneminden başlayıp 25li yaşlara kadar süren bu sivilcelerin oluşmasında aslında birçok sebep bulunmakta özellikle makyaj yapan bayanlarda kullanılan kozmetik ürünlerinde kimyasal maddeler ağırlıklı kullanıldığı için sivilce oluşmasının sebepleri arasında ve ergenlik döneminde aşırı yağlı tüketenlerin yüzlerinin yağlı olmasının sebebi ve sivilce lekelerinin kalması gayet normaldir ama bunun için üzülüp umutsuzlanma’ya da gerek yok çünkü her şeyin olduğu gibi bu sivilcelerin ya da sivilce lekelerinin de çözümü var. Fakat sivilceler yüzünüzden çok cildinizdeyse sırt bacak göğüs kol gibi bölgelerde yoğunsa bu bir sivilce hastalığına dönüşmüş olabilir ve vücudunuz bunu atamıyor olabilir böyle bir durumla karşı karşıya iseniz eğer internetten araştırarak vakit kaybetmemenizi ve doktora başvurmanızı öneriyoruz. Sivilce yok etmek için üretim fabrikalarının satışa sunulması için sağlık bakanlığının onay verdiği doğal sabunlar vardır. Bu sabunları aktarcılarda bulabilir ve temin edebilirsiniz. Yüzündeki sivilcelerden artık bıkmış ya da sivilce izlerinin kötü görünümünden dolayı aynaya küsmüş insanları tekrardan aynayla barışmaları için basit ve pratik yöntemlerle yüzlerinde sivilce siyah nokta leke gibi kötü görünüm yaratan etkenleri yok edici tavsiyeleri alt başlıklarla anlatacağım. Ama ilk başta da belirttiğimiz gibi sivilceleriniz eğer sadece yüzünüzde değil de vücudunuzda yaygınlaşmış ise doktora görünmeniz gereklidir.

Sivilcenin Çıkma Nedenleri

İçindekiler

En başta sivilcenin çıkma nedeni olan şey hava değişimleri ve psikolojinizdir. Ergenlik döneminde vücudumuzda artan yağ salgılamadan dolayı yağlı besinler yiyerek bunu daha da arttıranlarda sivilce alerji olmuş durumda bir hal alıyor. Aynı zamanda psikolojiniz ve gün içinde yaşadığınız stres hatta gördüğünüz rüyadan yaşadığınız iyi kötü sizi mutlu ve ya mutsuz edici her durumlar yüzünüzce sivilce çıkmasına sebep oluyor. Sivilceyi önlemek için ilk olarak yüzünüzün daima temiz olması lazım peki bu nasıl olmalı her sabah uyandığınızda yüzünüzü sabunla köpürtmeniz ve durulamanız ilk olarak yüz temizliğidir. Çünkü sabunla köpüklenen yüzdeki yağı sabun kurutur ve yüzünüzden fazla yağları arıtır. Aynı zamanda terlemek de sivilce oluşumuna yol açabilir gün içerisinde ne kadar çok terlerseniz o kadar yüzünüzü temizlemeniz gerekir gelelim şimdi yüzlerdeki sivilceleri pratik yollarla ev yapımı olacak şekilde yüzümüzden arındırıp ayna ile barışmaya.

Sivilce Yok Edici Maskeler

Aspirin, Karbonat, 1 adet limon bu karışımı maske yapar gibi her gün düzenli kullanmanız öncelikle yüzünüzdeki yağları temizler daha sonra da sivilcelerin içindeki yağları azaltarak zamanla kurutur.

Balın içinde bulunan mineraller yüzdeki sivilcelere iyi geliyor bu yüzden birçok ballı maskeler üretilmiştir.

İri akneler için portakal kabuğunun içindeki maddeler çok iyi geliyor iri akneleri yok etmek ve aknelerden kurtulmak için portakal kabuğuyla aknenin üzerine masaj yapmanız yeterli ve faydalı olur.

Aynı zamanda kil maskesi de yüzdeki yağları kuruttuğu için sivilcenin de yok olmasına sebep oluyor. Bilindiği üzere sivilceler yüzdeki yağların birleşmesinde olur bu yağlar birleştiğinde önce deri altında yağ tabakasını oluşturur ve sivilce oluşumuna başlar bir sivilcenin oluşumu aslında 1 hafta kadardır sivilcenin deri altında toplanması da bir o kadar zaman alır.

Sizin gördüğünüz yüzeydeki sivilce sivilcenin hazırlanmış yani halk arasında ermiş sivilce deniyor bu sivilcenin son halidir ve patlama aşamasına gelmiştir sivilcenizi sıkar ya da patlatırsanız daha fazla sivilce çıkmasına sebep oluyorsunuz çünkü sivilceyi sıktığınız nasıl cilt üzerinde yayılıyorsa aynı şekilde de deri altında yayılır ve yeni sivilce oluşuma başlar.

Bu sebepten dolayı sivilcelerinizi sıkmanızı değil sivilcelerinizi sıkmadan maske ile yok etmenizi yani sivilceyi kurutmanızı tavsiye ediyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
  1. Suzan karaca dedi ki:

    Ben yüzüme sabun sürütüp kurutuyorum sonra yıkıyorum benim için yeterli oluyor

  2. Murat dedi ki:

    Bir ara sivilceleri önlemek için listeril diye birşey vardı. O bana çok yardım etmişti. Eczanelerde var alabilirsimizC.

  3. Kutay dedi ki:

    Haftada 2 gün yüzüme kil maskesi uyguluyorum. Sivilce falan kalmadı

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.