Şok Diyet Nasıl Yapılır?

Şok Diyet Nasıl Yapılır?

Son yıllarda en çok konuşulan diyet listesi arasında hızlı kilo vermek isteyenlerin fazlaca başvurdukları yöntem şok diyet olmaktadır. Genellikle yaz aylarında haftaya Pazar günü plaja gideceğim diyen kişilerin bikini içerisinde daha güzel görünmek için ya da düğün için öncesinde aldıkları kıyafetin düğün zamanında üstüne tam oturması gibi acil durumlarda kilo vermek istiyorum diyenlerin uyguladığı şok diyet nasıl yapılır hep beraber geniş olarak inceleyelim.

Şok Diyet Nedir?

İçindekiler

Adından da belli olacağı gibi vücudun bir şoka uğraması yöntemidir. Kimi uzmana göre sağlıksız görülse de kimine göre ise oldukça sağlıklı bir yöntem olarak bilinir. Günlük kalori miktarının düşürülmesi ile uygulandığını söyleyebiliriz. 500 ile 1000 kalori arasında günlük beslenme diyeti de denilebilir. Kısa sürede kilo vermek için uygulanacak en önemli diyetler arasındadır.

Şok Diyetin Vücut Üzerindeki Etkisi Nasıl Olur?

Araştırmalarımız genellikle alanında uzman kişilerden alınmış bilgilere göre burada derlenmiştir. Şok diyet insanın aslında aç kalması sonucunda vücudun bir şok geçirmesi diyetidir. Çok sayıda insan şok diyet nasıl yapılır şeklinde soruların cevaplarını aramaktadırlar. Günlük alınan kalori 3000 ise bunu anormal bir seviyeye indirerek 500 gibi bir rakama düşürdüğünüz zaman etkisi oldukça fazla olacaktır. Şok diyette kesinlikle bir yağ yağma durumu söz konusu olmaz. Vücutta depolanmış olan karbonhidratların glikojen olarak kullanılması sonucunda kilo verilir. Ancak şok diyet sonucunda verilen kilo hızlı bir şekilde geri alınır.

3 Günde 5 Kilo Verdiren Şok Diyet Nasıl Yapılır?

Adından da belli olacağı üzere 3 gün içinde yapılacak olan bir diyettir. Uygulanacak olan diyet kesin sonuç vereceği için sıklıkla tekrarlanmalıdır. 2 ayda bir denenebilir.  3 gün süresince her gün 3 litre su içmeli ve 30 dakika kadar koşu yapmalısınız.

Sabahları güne içine limon sıkılmış bir bardak ılık suyla başlamalısınız. 1 bardak şekersiz çay, salatalık, maydanoz, marul, roka ve yumurta minimum seviyede tüketilmelidir. Miktar belirtmiyoruz çünkü her bünye farklı olacağı için kimisi için bir dal maydanoz yeterken kimisi için 2 dal olabilir. Siz kararınızı kendiniz verebilirsiniz.

Ara öğün için 1 adet beyaz ekşimsi elma tüketilmelidir.

Öğlen bir adet salatalık, bir kase yağsız yoğurt, 1 kase yağsız çorba şeklinde olacaktır.

Akşam yemeğinde de öğlen yediklerinizin tekrarını yapabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.