Spor Yapmanın Kalbe Faydaları

Spor Yapmanın Kalbe Faydaları

Spor Yapmanın Kalbe Faydaları

İnsanın ruhen, bedenen, zihinsel ve sosyal yönden tam bir iyilik içinde olması haline sağlık denir. Sağlıklı bireyler sağlıklı toplumlardan oluşur.

Toplumu oluşturan bireylerin sağlığı, toplumun güvencesi ve geleceği açısından büyük önem taşımaktadır. Birey olarak düşünürsek; ruhsal ve bedensel açıdan sağlıklı olmayan kişiler, ne insan olarak görevlerini yapabilirler ne de kendilerine ve çevrelerine yararlı olabilirler.

Sağlıksız olmak onları mutsuz eder. Ayrıca aile ve toplum bütçesine ekonomik olarak büyük bir yük oluştururlar. Toplumu oluşturan insanların sağlık düzeyi, ülkelerin gelişmişlik düzeyini belirleyen en önemli göstergelerdendir. İnsan sağlığına önem veren ülkeler; sağlık konusunda değişik programlar hazırlayıp mevcut kaynaklarını en iyi şekilde kullanarak bu programlarını uygulamaya çalışmaktadırlar.

Ülkemizde de sağlık hizmetlerinden herkesin yeterince yararlanabilmesi için koruyucu ve tedavi edici sağlık hizmetlerinde çeşitli çalışmalar yapılmakta ve sağlık sorunlarımızı en aza indirmek için programlar uygulanmaktadır.

Bu programlar aşılama, ishal ve solunum yolu hastalıklarının önlenmesi emzirmenin teşvik edilmesi, büyümenin izlenmesi, beslenme, üreme sağlığı, doğum öncesi ve doğum sonrası bakım ve güvenli annelik gibi programlardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.