Sütün cilde faydaları nelerdir? Her gece yüzünüze süt sürerseniz…

Çocukluğumuzdan beri sütün çok faydalı bir besin kaynağı olduğunu duyuyoruz. Ancak sütün cilt bakımında hatta bit çok bakım kremlerinin …

Sütün cilde faydaları nelerdir? Her gece yüzünüze süt sürerseniz…

Çocukluğumuzdan beri sütün çok faydalı bir besin kaynağı olduğunu duyuyoruz. Ancak sütün cilt bakımında hatta bit çok bakım kremlerinin içerisinde de yer aldığını biliyor muydunuz? Peki sütün cilde etkisi nedir, süt cilt nasıl uygulanır? diyorsanız, haberimizin detaylarına göz atabilirsiniz. İşte tüm ayrıntılarıyla sütün cilde faydaları…

Vitamin ve mineral bakımından oldukça zengin olan süt, yüzyıllardır tüketiliyor. Daha doğuştan içtiğimiz ve besleyici olan sütün, Mısır efsane Kraliçesi Kleopatra’nın cilt bakımına kullandığını duymuş muydunuz? Kleopatra’nın kusursuz cilde, parlak ve her zaman bakımlı görünmesini doğal katkısız süte borçlu olduğunu hatta süt banyosunu sık sık yaptığını açıklamış. Cildinin kusursuz görünmesini isteyen kadınların da mutlaka denemesi gereken ve sütün cilde faydalarının bulunduğu bir metin hazırladık.

  • Süt, bir alfa hidroksi asit olan laktik asit içerdiği için ciltteki ölü derilerin hızlıca hem de nazikçe temizlenmesini sağlıyor. Dünyaca ünlü cilt bakım ürünleri üreten firmaların gözdesi haline gelen işlenmemiş süt, cildin derinlerine nüfus ederek nemlenmesine yardımcı oluyor.

Antioksidanı yüksek olan süt, ciltteki serbest radikallerle savaşarak, toksinlerden korur. Kalsiyum oranı oldukça yüksek olan süt, cildin vitamin eksikliğini giderir.

Cildindeki sivilcelerden şikayetçi olanların mutlaka süt maskesi uygulaması gerektiğini vurgulayan uzmanlar, sütün ciltteki kuruluğu giderdiğini de açıkladı.

Düzenli bir şekilde uygulanan süt maskesiyle siyah noktalarınızdan kurtulabilir, aynı zamanda lekeleri de yok edebilirsiniz.

PEKİ SÜT MASKESİ NASIL YAPILIR?

SUNA DUMANKAYA’DAN SİVİLCELERİ GİDEREN SÜT MASKESİ

1 tatlı kaşığı maden suyu, 1 tatlı kaşığı süt ve 3 damla limon suyunu iyice karıştırın. Daha sonra karışımın içerisine küçük ekmek parçaları batırın. Bu ekmek parçalarını sivilcelerinizin üzerinde sadece 25 dakika beklettikten sonra suyla temizleyin. Bu uygulamayı 5 gün uygulayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.