Suya Dayanıklı Maskaralar Hangileridir?

Suya Dayanıklı Maskaralar Hangileridir?

Kadınların güzelliğinin ana temelini oluşturan kirpikler için günümüzde kirpik güzelleştirecek her ürün icat edilmiş ve satışa sunulmuştur tabi ki de bunlar arasında suya dayanıklı maskaralar da yer almaktadır. 1913 yılında ilk üretimi yapılan maskara ünlü bir bilim adamının kız kardeşi için icat edilmesi sonucu günümüze kadar trendler arasında 1. Sıralamada. Şimdi de kadınların suya dayanıklı maskaralar hangileridir sorusundan önce suya dayanıklı maskaraların hangi tarihte icat edildiğini öğrenelim. 1940 yılların ortasında icat edilen bu maskara suya dayanıklığı aşırı su bulaşmasından sonra toprak toprak dökülmek yerine silikon gibi uzayarak rimeli kaplayan bölümün şekil almış halinin çıkartılması için icat edilmiştir.

Neden Suya Dayanıklı Maskara?

İçindekiler

Neden suya dayanıklı maskara çünkü sürüldüğü ve kuruduğundan itibaren gün içerisinde toz halinde toprak toprak maskara dökülmemesi ve orda iz yapmaması için suya dayanıklı maskara tercihleriniz arasında olmalı. Suya girdikten sonra çevresi kapkara gözlerle görünmek yerine su değince birleşen kirpikler ve asılınca çıkan kalıp şeklinde çıkan sizleri zorlaştırmayan maskara olacağı için suya dayanıklı maskara tercih etmelisiniz şimdide suya dayanıklı maskaralar hangileridir bunları belirtmeden önce suya dayanıklı maskaraların zararının olup olmadığı hakkında bilgi vereceğim.

Suya Dayanıklı Maskaranın Zararı Var mı?

Tabi ki de cildimize kullandığımız her ürünün zararı var bunun için de kullanılan cilt bakım ürünleri de var çünkü cildimize kullandığım maskeler ve kremlerde dâhil olmak üzere kozmetik ürünlerin hepsinde kimyasal bulunmakta bir anda olmasa bile bir süre sonrasında zarar olduğunu belli ediyor. Suya dayanıklı rimeller kirpiklerinizi silikonumsu bir şekilde kirpik şeklini alması sonucunda üretildiği için temizliği yaparak bir anda asılmamak gerekir asılma konusunda kirpikleriniz kopabilir ya da dökülebilir bunun temizliği için bol su kullanmanız ve o katılaşmış maskarayı jel gibi silikon haline hale almasını sağlamanız gerekir. Suya dayanıklı maskaranın yüzümüzde yani kirpiklerimizde kaç saat durması gerektiği hakkında da biraz bilgi edinelim.

Suya Dayanıklı Maskara kaç saat durmalıdır?

Suya dayanıklı maskara kullanımı en çok tercih edilenler arasında yerini alıyor! Kolay şekil verdirmesi uzun dolgun kirpikler gösterdiği için 1. Sıralama da yerini almak üzere. Peki, bu suya dayanıklı maskara kirpiklerimizde kaç saat durmalı? Suya dayanıklı maskara kirpiğimizde 15 ile 20 saat arasında kirpiklerimizde durmalıdır gün içinde en fazla 3 kere üstünden geçmeliyiz çünkü tutkalımsı gibi jel gibi bir görünümü olduğu için kat kat sürülmesi çok da iyi bir görünüm yaratmaz. Gözümüzde durma süresi 15-20 saati geçerse ne olur? Aslında çok da bir etkisi olmaz ama bunu sürekli tekrarlarsanız kirpiklerinizdeki suya dayanıklı maskarayı temizlerken bir süre sonra kirpiklerinizi teker teker kaybedebilirsiniz. Şimdi de Suya dayanıklı maskaralar hangileridir sorusu hakkında bilgi verelim.

Suya Dayanıklı Maskaralar Ve Markaları!

İlk olarak max factör’ün suya dayanıklı maskarasını öneriyorum çünkü büyük fırçası sayesinde kullanımında takma kirpik etkisi ve görünümü yaratıyor.

Daha son mac ürünü olan suya dayanıklı maskarası ılık suyu hafif temizlenerek kolay çıkması.

Lancome hypnose maskarası ise verdiği yoğun hacim etkisi sayesinde gönüllerde taht kuruyor.

Bobi Brown markası ise suya dayanıklı maskara konusunda akmama garantisi veriyor kötü görünüm oluşmuyor.

Meybelline volüme markası ise kirpiklerde topraklama yapmadan ayırma özelliğine sahip olması kadınların en gözdeleri arasında.

Dior diorshow markası ise tüm günü aynı kalıcık garantisi veriyor.

Kiko markasının özelliği kıvrımlı fırçaya sahip olması.

Nyx markası ise ürününde besleyici madde kullanıyor.

Son olarak oriflame suya dayanıklı maskara ayırıcı özelliğine sahip.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.