Tarzınıza uygun çalışma alanları oluşturabilmek için pratik ipuçları

Koronavirüs nedeniyle birçoğumuz evde çalışmaya başladık. Evde çalışma konusunda bizleri en çok zorlayan noktalardan biri ise yaşam alanlarımızı …

Tarzınıza uygun çalışma alanları oluşturabilmek için pratik ipuçları

Koronavirüs nedeniyle birçoğumuz evde çalışmaya başladık. Evde çalışma konusunda bizleri en çok zorlayan noktalardan biri ise yaşam alanlarımızı bir çalışma alanına çevirmek. Çalışma masaları daha çok işlevsel özellikleriyle ön plana çıkar ve estetik açıdan tatmin edici olmayabilir. Bu noktada şık ve fonksiyonel çalışma masaları ile hem evin genel dekorasyonu ile uyumlu bir görünüm yaratabilir hem de verimli çalışma alanları oluşturabilirsiniz.

Kendi özel alanınızı oluşturun

Küresel salgıın sebebiyle evden çalışma modeli daha yaygın hale gelebilir. Bu durum uzun bir süre daha devam edeceğinden çalışma alanı için küçük dekorasyon ipuçları önemli olabilir. Bu noktada ilk ihtiyacımız olan beklentilere cevap verebilecek kadar fonksiyonel aynı zamanda estetik yönüyle fark yaratan bir çalışma masası.

Söz konusu çalışma masaları olduğunda daha çok fonksiyonel özellikleriyle ön plana çıksalar da modern dokunuşlarla hayat bulan çalışma masaları da mevcut. Bu noktada tercih edilecek şık tasarıma sahip çalışma masalarıyla ev içinde kendi özel alanınızı yaratabilirsiniz.

Evde çalışmanın sürekli hale gelmesiyle birlikte yaşam alanlarındaki çalışma ortamını daha motive edici hale getirmek için bir odaya ihtiyacınız yok. Mikro ölçülere sahip çalışma masaları ile çalışma odası işlevi görecek konforlu köşeler düzenleyebilirsiniz. Bunun için küçük olmasına karşın fonksiyonel özelliklere sahip çalışma masaları ile salonunuzun veya yatak odanızın bir köşesini çalışma alanınıza dönüştürebilirsiniz.

Renk seçimi çok önemli

Çalışma odalarının olmazsa olmazı olan masalarının rengi çok önemlidir. Çünkü iddialı renkler dikkat dağıtıcı unsurlar olduğundan motivasyonunuzu olumsuz etkileyebilir aynı zamanda evin genel dkorasyonu ile uyum sağlayamayabilir. Bu noktada daha çok ahşabın ön planda olduğu çalışma masalarını tercih edebilir, doğal dokulara şans verebilirsiniz. Aynı zamanda metal ve deri detaylar ile zenginleşen tasarımları tercih edebilirsinz.

Kağıtlar, kalemler, dosyalar… Tüm bu malzemelerin bir karmaşaya dönüşmemesi için çalışma masalarında mutlaka organizerler veya çekmeceler olmalıdır. Bu noktada karışıklığa yol açacak detayları toparlayan çekmeceler hem daha düzenli bir görünüm yaratır hem de dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırır..

Aydınlatma tercihinizi iyi yapın

İster çalışma köşeniz ister çalışma odanız olsun, mutlaka iyi bir aydınlatmaya ihtiyacınız olacak. Bu noktada hem çalışma masanıza hem de evin genel dekorasyonuna uyacak ahşap aydınlatma tercih edebilirsiniz. Loft ve modern masa aydınlatmalarının yanı sıra lambader de seçebilirsiniz. Ayarlanabilir ışık seviyesi ile istediğiniz görünümü elde edebilirsinz. Bu durum hem uzun çalışma saatleri boyunca göz yormaz hem de çalışma motivasyonunu arttırır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.