Ten Makyajı ve Tırnak Bakımı

Ten Makyajı ve Tırnak Bakımı

Ten makyajı ve tırnak bakımı için yine makyajın sihirli gücünü kullanacağız. Bununla birlikte ayrıca doğal maskelerden istifade edeceğiz. Tırnakları beslemek ve güçlendirmek için limonun mucizesinden yararlanacağız.

Pürüzü olmayan bir cilde kavuşmak hepimizin hayali. Bebek teni kadar saf temiz pürüzsüz bir cilde sahip olmak için makyaj sırlarına ihtiyacımız var. Sadece makyajla bitmez bu iş. Ayrıca çok iyi mineral-protein vitamin almak ve yeterince su içerek cildin ihtiyacı olan tüm bileşikleri besinleri sağlamamız gerekiyor. Zaman zaman tenimizdeki –özellikle yüzümüzdeki ince kılcal damarlardan kan geçişini sağlamak için cildimize masaj yapmamız da gerekiyor. Biliyoruz ki cildimizin yeterince beslenmemesi, kötü hava koşullarına maruz kalması cildimizi kırıştırır ve cildimizin matlaşmasına neden olur.

Ten renginiz açıksa;

Eğer teniniz açık renkli ise güneşe karşı korunmak zorundasınız. Bunun için güneş koruyucu kremler iş görür. Çirkin gösteren koyu halkaların yok olması için de yine güneş kremi kullanmak yararlı olacaktır. Açık tenli bayanlar pastel renklere yönelmeli.

Ten renginiz koyu ise;

Koyu tenli olanlar cildi daha da koyunlaştırıcı ya da daha açık ürünler kullanmayın. Cilt renginize uygun bir makyaj tercih etmeniz gerekir. Bronz tenliler High Light görüntü vermek için ve cilde ışıltı katmak için makyaj tekniklerinden faydalanmak gerekir. Koyu cilde sahip bayanlar dudaklarında canlı renkler kullanabilirler. Bu onları daha güzel gösterecektir. Fonteni çok açık ya da çok koyu göstermemek lazım.

Tırnak Bakımı

Güçsüz tırnakları güçlü hale getirmek için evde tırnak güçlendirici kür hazırlamanız gerekir. Limonun tırnak bakımı için bulunmaz bir nimet olduğunu biliyoruz. Bu iksire zeytinyağını da katarsanız tırnak bakımı için çok faydalı bir kür elde etmiş olacaksınız. Zeytinyağı ve limonu birbirine karıştırarak yatmadan önce tırnaklarınıza sürünüz.

Sağlıklı tırnaklara kavuşmak ve kırılan tırnaklara karşı önlem almak için haftada 2 kez uygulayacağınız yöntemler arasında bulaşık yıkarken eldiven kullanmak, ojeleri aseton ile çıkardıktan sonra elleri yıkamak gerekiyor. Limon suyuna elma sirkesi ve zeytinyağı karıştırarak da haftada 2 kez tırnaklara sürerek en iyi tırnak bakımını yapabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.