Ten Rengine Uygun Ruj Seçimi Nasıl Olur?

Ten Rengine Uygun Ruj Seçimi Nasıl Olur?

Ten Rengine Uygun Ruj Seçimi Nasıl Olur?

İçindekiler

Makyaj, bir kadının kendisini iyi hissetmesine, görünümünde büyük değişiklikler meydana getiren en büyük etmenler arasında yer almakta. Birçok kadın, makyaj yapımı sırasında kullandıkları renkleri rastgele ya da o andaki ruh hallerine göre yapmaktalar. Bu yazımızda makyajların en önemli unsurlarından birisi olan ruj seçiminin nasıl olması gerektiğini bu yazımızda anlatmaya çalışacağız. Öncelikle ruj seçimi kadınların ten rengine göre baz alınması gerekmekte olup göz rengi gibi etmenlere göre de seçilmelidir. Yapılan araştırmalara göre dışarı çıkan her 10 kadından 6’sı dudaklarına ruj sürmeden dışarı çıkmamaktadır. Bu nedenle doğru sürüm teknikleri saç ve ten rengine göre nasıl ruj sürülmesi gerektiğine yazımızın devamında değineceğiz.

Kumral Saç – Buğday Ten Nasıl Ruj Sürmeli?

Daha çok Akdeniz iklim tipinde bulunan kadınlar bu kategori içerisinde yer almaktadır. Kumral Saç ve Buğday Tene sahip olan kadınlar hemen hemen her renk ruj sürebilir, kıyafet ve diğer makyaj renk seçimlerine göre belirlemelerde bulunabilir. Bu tür kadınlar, eğer dişlerine gerekli önemi vermiyorlar ise kahverengi ruj yapısından kesinlikle uzak durulması gerektiğini belirtmek istiyoruz.

Kızıl Saç – Beyaz Ten Nasıl Ruj Sürmeli?

Doğuştan kızıl renk saç yapısına sahip olup beyaz ten renginden olan kadınlar hem cinsleri içerisinde en şanslı ve makyaj yapmaktan hoşlanan en gözde kişilerdir. Gün içerisinde yüzünüzü daha net gösterebilmek adına açık renkli ruj ve parlatıcı sürmeye özen gösterin. Biraz daha ön planda kalmak isteyen kadınlar ruj seçim renklerini daha çok karamel, portakal ve kahverengi üzerine yoğunlaştırmalıdırlar.

Sarı Saç – Açık Ten Nasıl Ruj Sürmeli?

Sarışın saç yapısına sahip olan kadınlar, güzelliklerini daha ön plana çıkarabilmek adına makyaj tiplerine olabildiğince önem vermeye çalışmaktadırlar. Sarışınlar, gündüz yapacakları makyajlar içerisinde ruj seçimini daha çok hafif tonlar üzerine olmalıdır. Akşam saatleri sarışınlar için oldukça güzel bir vakit olup iddialı renkleri kullanabilmeniz için tam vakti olduğunu belirtmek istiyoruz.

Siyah Saç – Esmer Ten Nasıl Ruj Sürmeli

Esmer tenli kişiler makyaj konusunda en şanslı kişilerden birisidir. Ruj seçimlerini belirli renklerden ziyade birçok renkten faydalanabileceğinizi belirtmek istiyoruz. Sandığınız gibi koyu renklerin itici durabileceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Kırmızı, kahverengi gibi seçenekler bu tip için önerilenler arasında yer almaktadır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.