Tırnaklarımın çabuk kırılmaması için ne yapabilirim susuz kalmayın!

Tırnaklarınızın çabuk kırılmasından ve güçsüz olmasından şikayetçi misiniz? Yanlışsız adrestesiniz! EnPratikBilgiler.Com olarak sizlere …

Tırnaklarımın çabuk kırılmaması için ne yapabilirim susuz kalmayın!

Tırnaklarınızın çabuk kırılmasından ve güçsüz olmasından şikayetçi misiniz? Yanlışsız adrestesiniz! EnPratikBilgiler.Com olarak sizlere tırnaklarınızı kısa müddette güçlendirebileceğiniz 5 tesirli formülü açıkladık. İşte daha güçlü tırnaklara sahip olmak için yapmanız gerekenler!

ASLA SUSUZ KALMAYIN

Birçok bahiste olduğu üzere, tırnak sıhhati konusunda da tesirli bir faktör su içmek. Yeteri kadar içilmediği taktirde bedenin tüm istikrarını bozan su, tırnakları da kırılgan hale getirmektedir. Bu nedenle gün içerisinde yeteri kadar su içtiğinizden emin olmalısınız.

BESLENMENİZE DİKKAT EDİN

Sağlıklı beslenme tırnaklar için kuraldır. Protein, vitamin ve minerallerle istikrarlı bir beslenme sisteminiz olduğundan emin olun. Şayet tırnaklarınız kırılıyorsa ya da geç uzuyorsa beslenme sisteminizi gözden geçirmenizde yarar var.

TIRNAKLARINIZA KULLANDIĞINIZ ESERLERİ GÖZDEN GEÇİRİN

Birçok oje yahut bakım, tırnakları sahiden zayıflatabilecek sert kimyasallar içerir. Tırnaklara ziyan verebileceği için aseton içeren oje çıkarıcılardan da kaçınılmalısınız.

PAKLIK SIRASINDA ELDİVEN KULLANIN

Suya çok fazla maruz kalmak tırnaklarınızın zayıflamasına ve kırılgan olmasına neden olabilir. Bu nedenle bulaşık yıkarken ve paklık yaparken eldiven giymeye itina gösterin.

– TIRNAKLARINIZA NEFES ALDIRIN

Ne kadar kaliteli bir oje de kullansanız, tırnaklarınız ojeyle çok daha hoş görünse de tırnaklarınızın nefes alması gerekir. Daima oje kullanımı tırnağı zayıflatabilir. Bu nedenle tırnaklarınıza bir hafta oje sürüyorsanız bir hafta sürmemeyi deneyin.

Bir hafta kadar oje sürdükten sonra, ojeyi aseton içermeyen bir oje çıkarıcıyla silin ve bir hafta boyunca tırnaklarınızın ojesiz kalmasına müsaade verin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.