Topuz süngeri nedir ve nasıl kullanılır? Topuz süngeri ile topuz yapma rehberi

Saçlarınızı topuz yapmak için son zamanlarda çok sık tercih edilen topuz tokasını kullanabilirsiniz. Sizler için topuz süngeriyle nasıl topuz …

Topuz süngeri nedir ve nasıl kullanılır? Topuz süngeri ile topuz yapma rehberi

Saçlarınızı topuz yapmak için son zamanlarda çok sık tercih edilen topuz tokasını kullanabilirsiniz. Sizler için topuz süngeriyle nasıl topuz yapılır araştırdık. İşte adım adım topuz süngeri ile topuz yapma rehberi…

Uzun saçlı kadınların saçlarını şekillendirebilmeleri için çok değişik seçenek mevcuttur. Hem derli toplu aynı zamanda şık görünüm sağlayan topuzlar ise bu seçeneklerin başında gelir. Lakin güzel görünen bu topuzların hazırlanması hep kolay olmayabilir ve topuz yapma işi hayli uzun vakit alabilir. Bu gibi hallerde topuz süngeri adı verilen aparatlar kullanılarak topuzlar kısa zaman içinde ve hayli stabil halde yapılabilmektedir. Saçlarını şekillendirmede topuz süngeri kullanan kadınlar ise hem özel günlerde hem gündelik yaşamında etkileyici saç modellerine kavuşabilirler. Hızlıca harika görünen topuzlar için topuz süngeri hakkında merak ettiklerinizi aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Hem ısı kullanmadan hem de pratik bir şekilde saçlarınızı topuz yapmak ister misiniz? Sizler için topuz süngeriyle saç topuzunun yapılışını araştırdık.

ADIM ADIM TOPUZ SÜNGERİ KULLANMA REHBERİ:

Öncelikle saçlarınızı hafif nemli olacak şekilde ıslatın ve ince bir tarak yardımıyla sıkıca bir at kuyruğu yapın.

At kuyruğunun içerisinden topuz tokasını geçirin. Sonrasında tokanın her tarafını kaplayacak şekilde saçlarınızı dağıtın.

Saçlarınızı süngere sardıktan sonra ince tel tokalarla sabitleyin. 

Bu aşamadan sonra yapacağınız ilk adım alt kuyruğu saçlarınızı süngerin etrafından sarmak.

İşte saçınız hazır!

Eğer farklı bir saç topuzu yapmak istiyorsanız at kuyruğunu örebilirsiniz. 

TOPUZ SÜNGERİ NERELERDE SATILIR?

Topuz süngerini kullanmak için öncelikle bunlardan bir adet edinmeniz gerektiğinden topuz süngeri nerede satılır diye sorabilirsiniz. Birçok kozmetik dükkanında farklı çeşitlerini ve boyutlarını görebileceğiniz topuz süngerini online kozmetik siteleri üzerinden de temin edebilirsiniz.

Topuz süngeri fiyatları oldukça uygun olmakla birlikte topuz süngeri boyutları küçük, orta ve büyük olarak 3’e ayrılır. Saç rengine uyum sağlaması açısından sarı, kahve, siyah, kızıl gibi renk çeşitleri de mevcuttur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.