Toz Alerjisi İçin Doğal Yöntemler

Toz Alerjisi İçin Doğal Yöntemler

Toz alerjisi mevsimsel olarak veya bulunduğunuz yerdeki etkenlere bağlı olarak aşırı rahatsızlık verebilecek bir hastalıktır. Gözlerde yanma, hapşırma, göz kaşıntısı gibi faktörler kişiyi oldukça rahatsız eden bu hastalık için doğal yöntemler bulunmaktadır. Bu alerji beraberinde burun tıkanıklığını da getirdiği için burun tıkanıklığına iyi gelebilecek en doğal yöntem tuzlu su olarak bilinmektedir.  Tuzlu su akıntıyı durdurarak burun kanallarını rahatlatmaktadır. Toz alerjisine iyi gelebilecek diğer yöntem ise nane çayıdır. Nane çayının tüketimini arttırdığınız takdirde vücudunuz daha çok bağışıklık kazanabilecektir ve bu belirtileri daha az yaşayabileceksiniz. Bunların yanı sıra;

  • Elma sirkesi: Elma sirkesi balgam üretimini azaltarak alerjik reaksiyonu kontrol altına almaktadır.
  • Bal : Günde bir çay kaşığı bal tüketimi ile alerjinizi kontrol altına almaktadır. Bu alerji durumunda cildinizde oluşacak diğer sorunlar içinde iyi gelecektir.
  • Taze Meyveler : Elma, kara üzüm, greyfurt gibi meyveler hapşırma, kaşıntı tepkilerinizin azalmasında önemli bir rol oynamaktadır.

toz alerjisine iyi gelecek faktörlerdir. Olası tıkanıklıklar yaşadığınız zaman buhar tedavisi de uzmanlar tarafından önerilmektedir. Buhar ile temas eden gözleriniz ve burunlarınız oldukça rahatlama gösterecektir. Toz alerjisini bu yöntemler kontrol altına almaktadır. Kontrol altına alınamayan alerjilerde mutlaka doktor yardımı alınmalıdır. Ciddi boyutlara gelen alerjiler sizler için daha olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Toz alerjisi kontrol altına alınmadığında astım ,bronşit gibi hastalıklara dönüşebilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.