Uyumadan Önce Yapılacak Güzellik Önerileri

Uyumadan Önce Yapılacak Güzellik Önerileri

Uyku , vücudun ve cildin dinlenmesi için en uygun ve önemli zamanlardan birisidir. Cildin kendini yenilemesi için en uygun zamanda uykuda gecen süredir. Cildinizin güzel olması için günlük olarak gece yatmadan önce cildimizin temiz olması en önemli hususlardan birisidir. Güzellik önerileri ile sizde istediğiniz güzelliğe ulaşabilirsiniz . Uyku düzeninizi sağlamanız gerekmektedir. Güne daha iyi başlayabilmek için iyice dinlenmeniz gerekmektedir. Düzenli olarak yedi saat uyumalısınız.

Gün boyunca dış etkenlere maruz kalan cildin yaşlanma hızı arttığı için kullandığınız ürünlerin içeriklerini iyi bir şekilde kontrol etmeli hem de makyaj kalıntılrının temizlendiğinden emin olmalısınız.

Cildinizdeki makyaj kalıntılarını, dışarıdan gelen kötü havayı aynı zamanda yoğun geçen günün ardından yüzde biriken kirleri narin bir eksfoliasyon yaparak yenileyen temizleyicileri mutlaka uyumadan önce kullanmalısınız. Makyajınızı arındırdıktan sonra uyuyun. Gün boyunca makyaj bulunduran cilt gece kendini yenilemesi için zaman tanımalısınız . Bu nedenle uyumadan önce cildinizde ki makyajı arındırarak uyuyun. Makyaj arındılmaz ise cildinizde siyah noktalar ve sivilcelerin oluşması için adeta bir davetiye çıkarırsınız. Bunların oluşmamasını istiyorsanız eğer yatmadan önce makyajdan arınıp , cildi temizledikten sonra uyumak.

Uyurken rahatlığınızda son derece önemlidir. Rahat uyuduğunuz zaman uykunuzu daha iyi alabileceğiniz için stresten de uzak kalacaksınız . Yatmadan önce alacağınız ılık bir duş sizi stresten uzaklaştıracak ve cildiniz için arındırıcı olacaktır.

Uyumadan önce nemlendirici sürün . Makyajınız için cildiniz hazırlamış olacaksınız ve cildiniz yenilendiği içinde temiz ve canlı bir görüntüye kavuşacak. Gece uyurken cildinizde kırışıkların oluşmaması ve cildinizdeki bakımı ikiye katlamak istiyorsanız nemlendirici şart.

Dudaklarınız çatladıysa uyumadan önce dudaklarınıza süreceğiniz dudak balmı uyku süresince dudaklarınızı yumuşatacak ve nemlendirecektir.

Gece yatmadan önce cildinizde uzun süre maske bekletecek vaktiniz yok aynı zamanda kalın tabakalı maskelerden hoşlanmıyorsanız hem hızlı emilen hem de temizlenmesi çok kolay olan jel formüllü maskeler ile cildinizin yatışmasını sağlayabilirsiniz

Saçınlarınız dolaştığı için şikayetçiyseniz uyumadan önce saçlarınızı çok sıkı olmayacak şekilde toplamanız saçlarınızın dağılmasını engelleyecek ve çok sıkı toplamadığınız içinde saç dökülmelerini engelleyeceksiniz.

Güne ferah bir şekilde başlamak istiyorsanız yatmadan önce dişlerinizi fırcalayabilirsiniz. Ağız temizleme suları ve karbonat gibi ürünleride uygulayabilirisiniz. Böylelikle güne güzel ve ferah bir şekilde başlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.