Uzun Kirpikler İçin Maskara Önerileri

Uzun Kirpikler İçin Maskara Önerileri

Maskaralar makyajların olmazsa olmaz kurallarında ilk sıralama da yer almaktadır. Günümüzde fazlasıyla maskara modelleri maskara fırça modelleri farklı markalar çıksa da çoğu kadın umut ederek aldığı maskara’dan istediği sonucu alamıyor. Bu yüzden kadınları zorlaştırmamak için ve öneri isteyenlere özel Uzun kirpikler için maskara önerileri adı altında maskara markalarını maskara modellerini çeşitlerini ve özelliklerini yazacağız.

Maskara çeşitleri ve özellikleri ?

Bir makyaj markası olan Xp ve diğer markalar yaklaşık 5-6 yıl öncesinde uzun kirpik için maskara önerileri isteyenlere özel ucu silikon fırçaların üretimine ve satışına başladı. Maskara çeşitlerinde silikon fırça kirpiklerinizi birleştirmez ayrılmasında ve aralarındaki rimelin kirpiğinize bulaşmasında yardımcı olur yani ucu fırça olan rimellerden çok artık ucu silikon olan fırçalar tercih ediliyor çünkü fırça rimel kullananların da bildiği gibi fırça rimel kirpiklerini birleştirir ve kirpikleri uzatmak yerine kısa dolgun bir kirpik görünümünü yaratır ve kirpik bileşmesine neden olur fakat silikon fırçalı rimeller ise hem uzatıyor ve uzun gösteriyor çok fazla kirpik birleştirmiyor doğal kirpik görünümü kazanılmasında sebep oluyor eğer rimeliniz sizin doğru ve gözünüzü dolgun gösteren bir rimelse yüzünüz aşırı makyaj kalın eyeliner far sürme gibi ekstra makyaj istemez. Bu yönden +1 önde olursunuz ve memnun kalırsınız. Sadece rimel kullanarak hem doğal görünümü kazanıp hem de cildini makyajla doldurmayan kadınların tercihi silikon fırçalı rimeller.

Fırça modelleri ve özellikleri?

Ucu yuvarlak silikon fırçalar kirpiklerini ayırır ve uzatır yaklaşık 30-35 kirpik halinde ayırma işlemi yapar ve doğal bir görünüm kazandırır. Uca doğru incelen kıl fırçalar ise bir uzun bir kısa şeklinde kirpiklerinize dolgunluk verir ve hacim katma konusunda oldukça başarılıdır. Plastik taraklı fırçalar da ise şeklinden dolayı hacim katma konusunda biraz geride kalmış olsa da uzun ve dolgun gösterme konusunda diğer maskaralarla aynıdır. Çift taraflı maskaralar var bir de çift taraflı maskaraların bir tarafı uzun bir tarafı kısa silikon fırçalardan oluşuyor kısa tarafıyla önce kirpiklerini tarayın ve uzun kısmıyla her kirpiğinize teker teker maskarayı sürün ve sonra da uzun tarafıyla taramaya devam edin.  Kirpiklerinizdeki farklılığı göreceksiniz aslında bu çift taraflı maskaralarda kısa tarafın olmasının sebebi alt kirpikler için ama tekrar alt kirpik için aynı uygulamayı yapabilirsiniz. Kıvrık fırçanın özelliği ne kadar rimel sürerse sürsün yine de kirpikleri kıvrılmayanlar için üretilmiştir kirpiğinizi taklit eden kıvrımıyla kirpiklerinizin rahatça kıvrılmasında ve istediğiniz görünümün oluşmasında yardımcı olur. Özel şekilli fırçalar tüm fırçaların özelliklerini taşıyan fırçadır ve istediğiniz tüm özelliğe sahiptir. Sırf gözaltınız için fırça arıyorsanız mikro fırçalar sizin için üretildi sadece alt kirpikler için üretilen bu fırçalar rimel bulaştırmıyor ve sadece kirpiklerini boyuyor. Uzun kirpik için maskara Önerileri’ nde Hiçbiri değil daha farklı bir maskara fırçası istiyorum diyorsanız sıkı durun küre biçimli top fırçalar da var top şeklinin dikenli odlunu düşünün ve işte öyle bir maskara fırçası üretildi. Bu maskara diğerlerine göre fazla vakit istiyor ama istediğiniz şekli dolgunluğu ve uzunluğu kazanabiliyorsunuz tercihler sizlere ait tabii ki şimdiden kirpikleriniz güzel görünüyor!

Maskara renkleri nelerdir?

Uzun kirpikler için maskara önerileri arasında yeni trend maskara renkleri olarak yoğunluk olarak kullanılan mavi, koyu yeşil, kahve renklerdir bir de bir ucu siyah bir ucu beyaz olan maskaralar var beyaz olan bölüm kirpiklerin dökülmemesi ve rimelin daha kalıcı olması içindir. Bir nevi kirpik bakımı için ikisi bir arada olarak üretilmiştir tabi beyaz renginden dolayı onu maskara olara kullananlar da var. Suya dayanıklı maskaraları da tercih edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.