Uzun Ömürlü Evliliklerin Sırları

Uzun Ömürlü Evliliklerin Sırları

Günümüzde yapılan evliliklerin , geçtiğimiz senelerde yapılan evliliklere göre daha kısa sürmektedir. Fakat günümüzde 30-50 yıl arasında evliliklerini sürdüren insanlar var .

Uzun süreli ve huzurlu bir evliliğim en önemli kuralı saygıdır.Her evlilikte olacak küçük tartışmalar kavgalar olmazsa olmazlardandır. Fakat yaşanan olaylar ne kadar kötü olursa olsun çiftler arasında ki saygıyı kaybetmemelidir. Çiftin birbirlerine karşı olan saygıları kalmadı ise bu çiftin artık evli kalabilmesi mümkün olmayabilir.

Aşk ilişkilerinde ki bağı çiftler oluşturmalıdır. Bu oluşturulacak bağı çiftin ikiside birbirine hissettirmesi gerekmektedir. En zor durumları sadece sevginizi hissettirerek atlatabilirsiniz.

Geçmişte yaşanan , sorunları tekrar gündeme taşımayın . Eğer geçmişte yaşadığınız sorunları çözdüyseniz bu sever ilişkiyi yıpratabilir yada tamamen bitirebilir.

Çiftlerin uzun ömürlü evlilik istiyor ise iletişim içinde olmalıdırlar . Gün içersinde ayrı kaldıkları zamanda yapıktıklarına dair , kısacası her konuda birbirleri ile konuşmaktan çekinmemelidirler.

Çiftler birbine zaman ayırmalıdırlar . Birlikte olan çiflterin birçoğu çocukları dünyaya geldikten sonra , birbirlerine zaman ayırmak yerine çocuğa daha çok zaman ayırmaktalar.

Yapacağınız kavgalar çözümcü bir şekilde bitirilmesi gereklidir.Kavgalarda ses tenonu artarsa ie kavgaların dahada büyüdüğü açıklanmıştır. Yüksek ses tonunda konuşmak yerine sakin bir ses tonunda konuşmalısınız.

Çiftler birbirlerine verdiği değeri hissettirmeli. Her yaşanan olay karşısında onun yanında olmak yerine karşısında olmamalısınız. İlişkilerde ki güven duygusunun hissedilmesi ile ilişkilerin daha uzun olduğu açılanmıştır .

Bunlar yapıldıktan sonra uzun ömürlü ilişkiler kaçılmaz olacaktır , sizde uzun ömürlü bir ilişkiye sahip olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.