Uzun ve Güzel Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları

Uzun ve Güzel Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları

Uzun ve Güzel Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları

Kirpikler bir bayan için çok önemlidir. Uzun ve dolgun kirpiklere sahipseniz bakışlarınız daha anlamlı ve derin bakar. Kirpikler gözlerin daha güzel görünmesini sağlar.

Uzun ve dolgun kirpiklere sahip olmak için ilk yol rimel kullanmaktır. Rimel kullanırken de dikkat etmeni noktalar vardır. Rimel kullanırken ilk iş rimeli doğru sürmeyi sürmektir. Rimel sürerken kirpiklerin üst kısmından başlanır ve daha sonra sonlarına doğru kirpiklerin dip kısmına kadar sürülür.

Rimeli üst kirpiklere kullanacaksanız öncelikle rimelli üst kirpikten aşağıya doğru sonrada aşağıdan yukarıya doğru rimel sürünüz. Üst kirpiklerinize rimel sürerken aşağıya bakınız.

Alt kirpiklerine rimel sürerken de yukarıya doğru bakınız. Rimel kullanırken dikkat etmeniz gereken başka bir noktada rimelin temizliğine dikkat ediniz. Ayrıca rimelinizi kimse ile paylaşmayınız. Kirpiklerinizin doğal bakımı için bazı yağlar kullanabilirsiniz.

Özellikle badem yağının kirpikleri uzatması beslemesi ve dolgunlaştırması gibi özellikleri vardır. Gece uyumadan önce rimel fırçası ile kirpiklere badem yağı sürülürse ve bu her gece yapılırsa daha uzun dolgun kirpiklere sahip olursunuz.

uzun_kirpikler_icin_ipuclari

uzun-kirpikler-icin-ipuclari

Ayrıca kirpiklerinizin daha uzun ve dolgun görünmesi için takma kirpikler de kullanabilirsiniz. Ancak takma kirpik kullanmak biraz zahmetli bir iştir. İşin profesyoneli olmanız gerekecektir. Takma kirpiklerin görünümü çok güzel olup tel tel kirpiklere sahip olmanızı sağlar. Kalıcı takma kirpikler de vardır. Bunlar kirpiklerin arasına yapıştırılıyor. Banyo yapılsa bile bu kirpikler bozulmaz. Üç hafta da bir bakımı yapılır ve bu kirpikleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Son zamanlarda sıkça yapılan kirpik ekme yöntemi vardır. Burada ense kılları alınır ve lokal anestezi ile kirpiklere ekilir. Bu işlem bir iki saat sürer. Ancak çok iyi sonuç verir. Ekilen kirpikler zamanla uzar sizin bu kirpikleri makasla kesmeniz gerekecektir.

Temizleme

Neden etkilidir: Uyumadan önce kirpiklerinizde rimel bırakmanız, tıpkı saçlarınızı saç spreyiyle bir gece boyunca bekletmeniz gibidir; dolayısıyla da kirpiklerinizin dökülmesine neden olur. Kirpikleriniz eğer yastığa değerse, daha çabuk hasar görebilir. Ne yapmalısınız: Makyajınızı iyice temizleyin. Bunun için bir makyaj temizleyici ya da zeytinyağı kullanın.

Vazelin

Neden etkilidir: Vazelin, kuru kirpikleri yatıştırır ve nemlendirir. Ne yapmalısınız: Yatmadan önce bir parça vazelini temiz maskara fırçası veya parmağınızla uygulayın. Vazelinin gözle temasından kaçının. Sabah yüzünüzü yıkayın.

Tarama

Neden etkilidir: Kirpikleri taramak, kan akışını hızlandırır ve kirpikleri uzaması için uyarır. Ne yapmalısınız: İyice temizlenmiş eski bir maskara tüpü ve maskara fırçası kullanın. Maskara tüpüne birkaç damla E vitamini damlatın ve kirpiklerinizi günde iki defa 5 dakika boyunca fırça ile hafifçe tarayın.

Yumurta Maskesi

Neden etkilidir: Yumurta, saç ve kirpikleri güçlendiren; dökülmesini engelleyen biotin ve B-grubu vitaminleri içerir. Ne yapmalısınız: 1 yumurta ve 1 yemek kaşığı gliserin veya vazelini karıştırın. Karışımı kirpiklerinize uygulayın. İşlemi birkaç ay boyunca haftada 3 kez tekrarlayın.

Masaj

Neden etkilidir: Masaj, kirpikleri besler ve uzamaya teşvik eder. Ne yapmalısınız: Ellerinizi yıkayın. Parmaklarınıza birkaç damla zeytinyağı veya hindistancevizi yağı uygulayın. Ardından göz kapaklarınıza ve kirpiklerinize 5 dakika boyunca masaj yapın. Bu işlemi haftada birkaç kez tekrarlayın.

İyi Beslenme

Neden etkilidir: Vitamin eksikliği, saç ve kirpik dökülmesine neden olabilir. Ne yapmalısınız: Fındık, et, balık, yumurta, meyve- sebze gibi yağ asitleri bakımından zengin protein ve vitamin içeren gıdalar tüketin.

Aloe Vera

Neden etkilidir: Aloe vera, saç ve kirpiklerin güçlendirilmesi ve beslenmesi için idealdir. Ne yapmalısınız: Taze bir aloe vera yaprağı alın, birkaç damla suyundan sıkarak kirpiklerinize uygulayın. Gece boyunca bekletin ve sabah gözlerinizi yıkayın. Etkisini arttırmak için aloe vera suyunu, hint yağı veya zeytin yağı ile karıştırın.

Yağlar

Neden etkilidir: Hint yağı, hindistancevizi yağı ve zeytinyağı, kirpiklerin sağlıklı kalmasını sağlayan yağ asitleri içerirler. Ne yapmalısınız: Temiz bir maskara fırçasına veya parmağınıza bir damla yağ damlatın ve bunu uyumadan önce kirpiklerinize uygulayın. Bunun için tek bir yağ kullanabileceğiniz gibi; birkaç farklı yağı da karıştırabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.