Yılan Yağının Saça Faydaları

Yılan Yağının Saça Faydaları

Merhaba Güzel Ülkemin Güzel Okurları ; Bugün ki yazının başlığını gördüğünüz de adam sende fazla abarttınız konuyu diyenleri duyar gibiyim . Yılan yağı ve saç ne alaka değil mi ? İnanın bende saça faydasını hiç duymamıştım .

Araştırmaya başladığımda soğuk bir hayvan olmasından ve tehlike arz etmesinden dolayı yılan yağının da herbalistler tarafından önerildiğini görmek aynı zamanda kozmetik firmalarının yurt dışından yılan getirip besleyerek özel metotlarla yağını çıkarıp kullandıklarını bilmiyordum .

Gelin hep birlikte saçımıza nasıl bir etki ediyor inceleyelim . Bu konu sadece bayları değil bayanlar ‘ ıda ilgilendiriyor . Yılan yağının içeriğindeki Omega 3 ve yağın içindeki EPA asiti saçlarımıza hayat verirken dökülen saçlarımızı bize geriye veriyor . Bu müthiş bir haber sevgili okurlarım . Eski mısır tarihini detaylı incelerseniz bu medeniyet yılan yağını kelliğe alternatif çözüm olarak kullanmış ve sonuç almıştır . Yüce yaratanın hikmetinden sual olmaz derler çok doğru .

Yılan yağının alternatif tıpta yaygın olarak kullanılmasının yanı sıra ün kazanmasının diğer bir sırrı saç bakımında faydalı olmasıdır. Eski Mısır’da yılan yağı, diğer hayvanların yağlarıyla karıştırılmış (aslan, hipopotamus ve timsah yağlarıyla) ve kelliğe çözüm olarak kullanılmıştır. Kelliğe karşı kullanımının arkasında yine EPA asitinin etkinliği yatmaktadır.

Pek çok insanın en yaygın şikayetlerinden birisi olan saç dökülmesi ve dökülen saçların yerine yenisinin çıkmaması sorununa yılan yağı başarılı bir cevap olabilir. Saçın ana maddesinin keratin olması dolayısıyla saç bakımınızın etkili olmasını istiyorsanız saçı kökten etkileyecek çözümlere odaklı olmalısınız. Yılan yağı da saçı kökten güçlendiren, besleyen ve yeniden çıkmasını sağlayan, saç için oldukça faydalı bir yağ ve doğal bir mücadele aracıdır. Kimsayal kozmetiklerden daha etkili bir sonuç kazandıran yılan yağı, saçı dökülmeye karşı korur. Dahası, yılan yağı kepekle ve saç dökülmesi ile mücadele konusunda da kullanılan bir araç olarak da bilinmektedir. Dolayısıyla, saçı fazla dökülen, kaybettiği saçın geri çıkmasını isteyen, saçının daha sağlıklı ve hızlı uzamasını isteyenlerin başvurabileceği en faydalı yollardan birisi yılan yağı kullanmak olacaktır. Hem kadınlar hem de erkekler tarafından kullanımı tavsiye edilmektedir.

Saçların sağlıklı görünüme ulaşması için yılan yağı kalıcı bir çözüm sağlayabilir. Yağı direk saçınıza sürmekle birlikte yılan yağı özlü bir şampuan da kullanabilirsiniz. Eğer saçınız çok işlem görmüşse ( aşırı ısı ya da soğuk) ve bu sebeple yıpranmışsa yılan yağını saçınıza direk uygulamanızda fayda var. Eğer başka yağlarla da karıştırıp kullanacaksanız, saç diplerinizden başlayarak yağı tüm saçınıza iyice yedirin. 20-30 dakika bekledikten sonra iyice durulayın. Ardından isterseniz saçınızı şampuanlayabilirsiniz. Kullandıktan sonra saçınızın nem kazandığını ve saç kuruluğuna iyi geldiğini göreceksiniz. Bu aynı zamanda saçları sıklıkla kopanlar için de iyi bir formuldür. Zayıf saçlar yerine daha hacimli ve kuvvetli saç tellerinin çıktığını göreceksiniz. Burda altını çizmek gerekirse, aile geçmişinde ırsi kellik ve saç dökülmesi probleminin olmaması durumunda yılan yağı etkili olmaktadır.

Genetik olarak kellik gibi problemler mevcutsa yılan yağı saç çıkmasını mucizevi şekilde sağlayamayacaktır. Yılan yağını başka bir yağ ile karıştırmadan uygulamayı tercih ederseniz saçınızın özellikle dökülen yerlerine ve seyreklik ya da kuvvetsizlik gördüğünüz yerlerine 1-2 damla sürün. Haftada 3-4 kez olarak bu işlemi tekrarlayabilirsiniz. Damlattıktan sonra parmaklarınızla saç diplerinizi ovuşturarak yağın iyice emilmesini sağlamalısınız. Bekledikten sonra ılık su ve şampunla saçınızı iyice yıkayın. 1 ayın sonunda düzenli kullanmanız halinde saçlarınızın canlandığını göreceksiniz. Yılan yağının şimdiye kadar zararlı bir etkisi kaydedilmemiştir.

Faydasını görme sürenize göre yağı kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer bu yazının ardından saçınız için yılan yağı kullanmaya karar verirseniz en doğal içeriğe sahip ve diğer faydalı yağları da içeren (badem, avokado, susam, lavanta yağı, çam terebenti gibi) bir ürün seçmeniz daha etkili olacaktır. Yağların karışımından elde ettiğiniz bu yeni bakım rutininiz saçlarınıza oldukça iyi gelecek. Haftada en az 1 kez uygulayabilir, özellikle mevsim geçişlerinden etkilenen saçlarınızı koruyabilirsiniz.

 • Yılan yağı, içindeki yüksek omega 3 yağ asidi oranı sayesinde eklem ve kemik ağrılarına iyi geliyor.
 • Ciltte oluşan yaraların iyileşmesine, izlerinin hızla geçmesine destek oluyor.
  Cildi nemlendiriyor, kurumasını iltihaplanmasını önlüyor.
 • Ciltteki iltihaplanmaların önüne geçmesi sayesinde sivilce ve aknelerin oluşumunu da önlüyor.
 • İçindeki faydalı yağ asitleriyle yaşlanma karşıtı bir etki oluşturuyor, kırışıklıkların oluşumunu olabildiğince erteliyor.
 • Egzamaya da iyi geldiği biliniyor, ancak egzaması olanların tabii ki kullanmadan önce mutlaka doktorlarına danışmasında fayda bulunuyor.

Gelelim yılan yağının en bilinen ve en çok yararlanılan faydalarına, yılan yağı içindeki yağ asitleri sayesinde saç sağlığına birçok fayda sağlıyor.

 • Saçlarına uzamasına katkı sağlayan yılan yağı, saç köklerinin de güçlenmesini sağlıyor.
 • Bu özellikleri sayesinde saçların gürleşmesine de olanak tanıyan yağ, kırık saç uçlarına da iyi geliyor.
 • Saçların sağlıkla parlamasını sağlarken beyazlamanın da olabildiğince geç gerçekleşmesine yardımcı olduğu söyleniyor.
 • Son olarak, yılan yağının saça olan etkilerini kaşlarda ve sakallarda da görmek mümkün oluyor. Kaşların gürleşmesini saplarken dökülmesinin de önüne geçiyor.

Aynı şekilde sakallarının seyrekliğinden yakınanlar da yılan yağından destek alarak daha güçlü köklere sahip ve daha gür sakallara sahip olabiliyor.

yilanyagi-faydalari-snake-oil

Yılan yağının içindeki EPA asidi kaybolan saçlarımızın tekrar çıkmasını sağlayarak saçlarını genç yaşta kaybetmekten korkan bizlere alternatif sunuyor . Faydaları bununla da bitmiyor . Bayanlarımız pırıl pırıl ışıltılı saçlarla sahip olmak için berberlerine kozmetik dünyasına oluk oluk para harcamakta oysa bir bilseler bu ürünler saçlarının erken yıpranmasına ve dökülmesine zemin hazırlıyor .

Yılan yağı nasıl kullanılır?

Yılan yağını saç bakımında kullanacaksanız saçlarınızın yoğunluğuna göre bir miktar yılan yağını alın ve badem yağı ya da zeytinyağı gibi saça faydalı başka bir yağ ile 1’e 1 oranında karıştırın. Yani, eğer 10 damla yılan yağı kullanacaksanız içerisine 10 damla da diğer yağdan ilave edebilirsiniz. Ardından hazırladığınız bu karışımı parçak uçlarınızla saç diplerinize hafifçe masaj yaparak uygulayın ve 2-3 saat boyunca bu şekilde saçınızda bekletin. Ardından her zamanki gibi saçlarınızı yıkayıp güzelce durulayarak bu yağdan arındırın. Bu işlemi 3-5 gün arayla tekrar edebilirsiniz.

Dilerseniz yılan yağını farklı bir yağ ile karıştırmadan da kullanabilirsiniz ancak hem maliyetli hem de güçlü etkileri olan bir yağ olduğundan karıştırarak kullanmanız daha iyi olacaktır, bizden söylemesi.

Eğer sakallarınızı gürleştirmek için yılan yağını kullanacaksanız 6-8 damla kadar yılan yağını alın ve parmak uçlarınızla sakallarınızın dibine yine masaj yaparak yedirin. Yağı özellikle sakalların gürleşmesini istediğiniz kısımlara yedirmeye özen gösterin. 2-3 saat bu şekilde beklettikten sonra güzelce yıkayıp durulayın. Bu uygulamayı da haftada 2-3 kez tekrarlayabilirsiniz.

Cildinize doğrudan sürmek istiyorsanız yine süreceğiniz bölgeye uygun miktarda yılan yağını zeytinyağı gibi farklı ve cilt tipinize uygun bir yağ ile karıştırın ve masaj yaparak uygulayın. İşte bu kadar!

Son olarak, piyasada yılan yağından yapılan sabunlara da rastlamanız mümkün. Eğer bu sabunlardan kullanmak istiyorsanız saçlarınızı her zaman yıkadığınız şekilde bu sabunla güvenle yıkayabilirsiniz.

Yukarıda saydığımız yılan yağı kullanımlarından herhangi biri cildinizde, saç derinizde kaşıntı, kızarıklık gibi sorunlara neden olursa hemen kullanmayı bırakmalı, cildinizi güzelce durulamalı ve rahatsızlığın geçmemesi halinde hemen bir doktora danışmalısınız, aklınızda bulunsun.

Yağı nerden temin edeceğinize gelecek olursak, artık pek çok bitki ve bitkisel ürün satan aktarlarda yılan yağı bulmanız mümkün. Hatta bazı eczanelerde de satışı yapılıyor. Kimi aktarlar bahsettiğimiz yağ karışımını kendileri sizin için hazırlayabiliyorlar. Gerisi size kalmış!

Sevgili hanımlar ; o kadar büyük paralar harcamanıza hiç gerek yok tanıdık aktarınızdan alacağınız yılan yağını temiz saçınıza taradıktan sonra boya yapar gibi bir fırça yardımı ile sürecek onbeş dakika saçınızda tutacak sonra bitkisel şampuanınızla durulayacaksınız . Aynalar yalan söylemez bilirsiniz farkındalığınızı zaten göreceksiniz.

Değerli Beyefendiler ; Dökülen saçlarınıza artık üzülmeyin kel kalacağım kabuslarıyla hayatınızı zindan etmeyin. Ne eylerse güzel eyler Mevla’m vardır bir hikmeti ; işte yılan yağının içindeki Omega 3 , EPA asidi ve keratin saçlarınıza nüfus etmeye başladığı andan itibaren saçlarınızın dökülmesini önlemeyle kalmıyor dökülen saçlarınızı geri getiriyor . Ayrıca saçlarınıza gerekli nemi vererek daha canlı olmalarını sağlarken kafa derinizde kepeklenme ve başka rahatsızlıkları da önlüyor Yapacağınız tek şey tanıdık bir aktara giderek alacağınız yılan yağını temiz olduğundan emin olduğunuz saçlarınıza sürün dökülen kısımda dahil ve güzel bir şekilde parmaklarınızla saça zarar vermeden masaj yapın saçlarınızda bu yağı iki saat kadar tutun . iki saat dolduktan sonra mutlaka yılan yağından yapılan sabun veya şampuanla yıkamaya özen gösterin .

Yılan yağı uygulamasını en az düzenli olarak bir ay devamlı yapın dökülen saçlarınızı tekrar kazandığınızı görmek sizi mutlu ederken , dökülmeyen saçlarınızın korkunç direnç kazandığını hissetmek sizi rahatlatacak ve çevrenizde bulunan eşinizle dostunuzla bunu paylaşacaksınız . Hepinizin bildiği üzere mevsimsel geçişlerde saç dökülmesini hepimiz yaşarız yılan yağını kullanmaya başladıktan sonra bunun da önüne geçtiğiniz görmeniz inanın sürpriz değil . Büyük paralar harcamadan da sorunlara çözüm bulabileceğinizi gördünüz . Ben adım kadar eminim en kısa sürede sağlık bakanlığından onay alacak ve eczanelerde ki raflarda yerini alacaktır yılan yağı . Her ne kadar sürç-ü lisan ettiysem affola . Sağlıcakla esen kalın .

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.