Yoğurt Diyeti

Yoğurt Diyeti
  • Yoğurt diyeti nedir
  • yoğurt diyeti nasıl uygulanır
  • yoğurt diyeti ile kaç kilo verilebilir

gibi sorulara cevap vereceğimiz bu makalemizde sizlere yeni bir diyet olan yoğurt diyeti hakkında bilgi vermek istiyoruz. Öncelikle Yoğurdun en sağlıklı hayvansal besinlerden biri olduğunu söylememiz gerekiyor. Yoğurdun içerisinde protein ve vücut için sindirim sistemimize faydalı olan çok yararlı bakteriler vardır. 5 gün boyunca uygulanması gereken yoğurt diyetinin kilo verdiren, cildi güzelleştiren karaciğer yağlanmasını önleyen çok önemli sonuçları vardır. Her diyette olduğu gibi yoğurt diyeti de kendine has bazı zorluklar içermektedir. Diyetin 5 günden fazla uygulanması yarar yerine zarar verir. Kaybedilen kiloların bir daha geri alınmaması için beslenme programına dikkat etmek yağlı ve glisemik indeksi yüksek Karbonhidratlar tüketmek yerine bol sebze ve meyve tüketimine yer vermek daha faydalı olacaktır.

Yoğurt diyetinin faydaları

Yoğurt diyetinin en önemli faydaları arasında besleyici ve faydalı bakteriler barındıran yoğurdun tüketimine ağırlık verilecek olmasıdır. Diyetle birlikte bol miktarda sebze meyve tüketimi ve lifli besinin Kandaki yağları sökmesi açısından faydaları vardır. Yapı itibariyle vücudu temizleyen bir özelliğe sahip olan Yoğurdun metabolizmayı hızlandırıcı etkisi de vardır. Aynı zamanda Yoğurdun temin edilmesi de çok kolaydır. Düşük bir kalori değerine sahip olan Yoğurdun tüketilmesi hem açıldığı bastıracak etkiye sahiptir hem de açlık hissini uzun süre bertaraf edilecek yetkinliğe sahiptir. Sindirim sistemimize yardımcı olan Yoğurdun tüketimiyle mide rahatsızlıkları en aza indirgenir.

Yoğurt diyeti Nasıl Yapılır

Diyetin 5 gün boyunca uygulanması gerektiğini söyledik. Her sabah kahvaltıdan önce bir bardak ılık suya birkaç damla limon sıkılması ilk yapılacak şey. Daha sonra şekersiz çay ve bir porsiyon yoğurt tüketilir. Öğle yemeğinde mevsimlik sebze çorbaları tüketilir. Çorbaları kendi zevkinize göre çeşitlendirebilirsiniz. Ara öğünde şekersiz siyah çay, şekersiz yeşil çay ve meyve tüketilebilir. Akşam yine sebze çorbası ve bir porsiyon yoğurt tüketilir. Her sabah bir kaşık yulaf tüketimi de aksatılmamalıdır. Bunun nedeni lif almak ve kandaki yağı azaltmak. Bu diyette şeker tuz ve ekmek yasaktır. 5 günün sonunda 2 kilo verebilmenizi sağlayacak bu diyeti kalp ve ciddi hastalıkları olan insanların uygulamaması gerekir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.