Yosun Yağı ve Cilte Faydaları

Yosun Yağı ve Cilte Faydaları

Yosun Yağının Faydaları

İçindekiler

Yosun yağı bildiğimiz su yosunlarından elde edilmektedir aynı zamanda içerdiği vitamin ve mineral değerleriyle herkesi şaşırtmaktadır. Su yosunlarının diplerinde bulunan yosun yağının aynı zamanda tatlı suların üstünde veya en alt kısımlarında bolca  bulunduğu herkes tarafından bilinmektedir.Yosun yağı vücudumuz için tam bir şifa kaynağıdır. Sağlık alanı için de birçok yararının bulunduğu düşünülen bu yağın farklı bir ismiyse; moss oil’dir.

Yosun Yağının Cildimize Yararları

Günümüzde kadınların hatta çoğu bakıma özen gösteren erkeklerinin dahi ciltlerine verdiği önem gözler önünde olan bir konudur. Dolayısıyla insanlar günümüzde ciltlerinde fazlasıyla değer vermektedirler. Durum böyle olunca vücudumuza faydası olan doğal yağların önemi an ve  artmaktadır. Son dönemlerde insanların dikkatini oldukça çeken yosun yağı, cilt güzelliğimiz için olabildiğince işe yarayan bir bakım yağıdır.

Cildimizi sıkılaştırmasının yanında, sarkmış vücut bölgelerini düzelttiği ve hamilelik bitiminden sonra vücuttaki çatlakları düzelttiği düşünülmektedir.

Cilt sorunlarına çözüm bulduğu ve aynı zamanda cildimizin daha diri görüntüsüne ulaşmasına yardım ettiği düşünülmektedir.Daha güzel bir görünüme ulaşmak için bu ürünü kullanmak sizi de yeterince mutlu edecektir. Kavurucu yaz günlerinden sonra kuruyan cildiniz için kullanılabildiği gibi ani kilo kaybı veya kilo alımından sonra cildinizin belli noktalarında oluşan kızarıklık ve çatlaklıkların düzelmesi için de bu mucizevi yağı kullanmak işe yarayacaktır. Yosun herkese tiksindirici gelebilir fakat güzel bir cilt için bu halini görmezden gelmeniz sizin içinde iyi olacaktır.

Kilo vermeden bahsetmişken, zayıflamak için uğraşan insanlar için de vücudu toparlayan bir tarafı da olan yosun yağının vücut toplanması için de yararlı etkileri vardır. Böylece vücudunuz daha fit ve istediğiniz şekle bürünecektir.

Çoğu balık türünde olan yararlı yağ asitleri ve bazı vitaminler su yosunlarında çokca bulunmaktadır.Hatta chrorella adlı suda yaşayan bitkilerde daha fazla bulunmaktadır. A,B,C,E gibi vitaminlerden fazlaca zengin olmasının yanında birçok mineralide içinde bulunduran bu ürün adeta doğanın bize bir hediyesi diyebiliriz.

Yosun yağının yararları içerisinde; saç dökülmelerinde azalma, zarar görmüş saç diplerimizi güçlendirmesi, tırnaklar için oldukça yararlı olduğu,vücudumuzdaki zehirli maddelerin uzaklaştırılmasına yardımcı ettiği, kan akımını ve metabolizmamızı hızlandırdığı, enzimleri daha etkili çalıştırdığı, bazı kanserlerin riskini azalttığı, vücudun immün sistemini güçlendirdiği ve tekrar birçok yarar sağlayan tarafının olduğu söylenebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.